Berlin za szybszą budową mieszkań dla uchodźców

Burmistrz Berlina Franziska Giffey we wtorkowym wywiadzie dla portalu RBB24 opowiedziała się za koncepcją budowania tzw. domów modułowych, co pozwoliłoby szybciej przyjąć i zakwaterować uchodźców z Ukrainy.

Autor: Pap 30 marca 2022 10:04

"W pierwszym momencie zależało nam na zorganizowaniu punktów recepcyjnych i sprawnej rejestracji uchodźców. Teraz idzie to dobrze, działa centrum na lotnisku Tegel. Wiemy, że w Berlinie jest więcej osób, które czekają na możliwość rejestracji i pozostania na miejscu" - powiedziała Giffey.

Jak dodała wciąż aktualne i niewykorzystane pozostają plany budowy domów modułowych z lat 2015-2016.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Z ówczesnych 60 projektów 27 zostało zrealizowanych, więc 33 pozostają nadal otwarte. Moim zdaniem musimy realizować ten projekt modułowych mieszkań" - uważa Giffey. "Początkowo możemy je wykorzystać do zakwaterowania uchodźców, ale w przyszłości będą służyć dla stażystów lub studentów. Bardzo potrzebujemy tych miejsc" - wyjaśniła.

Domy modułowe umożliwiają znacznie szybszy proces budowy, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa - mieszkania lub domy montowane są na miejscu, z prefabrykowanych elementów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych