Białołęka, Wawer, czy Targówek? Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

W mieście wielkości Warszawy sprawna komunikacja to jeden z podstawowych wyznaczników dobrego miejsca do życia. Białołęka, Wawer, Wilanów, Bemowo i Targówek to najbardziej perspektywiczne dzielnice warszawskiego rynku mieszkaniowego, biorąc pod uwagę właśnie rozwój infrastruktury transportowej.

Autor: Marta Rogacewicz 04 listopada 2021 08:19

  • Białołęka, Wawer, Wilanów, Bemowo i Targówek to najbardziej perspektywiczne dzielnice warszawskiego rynku mieszkaniowego -  wynika z raportu REDNET Consulting.
  • W analizie jako jeden z najważniejszych czynników wzięto pod uwagę rozwój infrastruktury transportowej w najbliższych latach.

Rosnące ceny mieszkań zmuszają warszawiaków do poszukiwania własnych czterech kątów poza historycznymi częściami stolicy jak Mokotów, Żoliborz czy Powiśle. Jednocześnie dobra i sprawna komunikacja, szczególnie z centrum miasta, wciąż jest najważniejsza dla większości kupujących. Według analityków w najbliższym czasie to skrajne dzielnice Warszawy będą się najszybciej rozwijały, jednocześnie wciąż oferując najtańsze mieszkania, które mogą szybko zyskiwać na wartości.

– Dzielnice, na które zwróciliśmy uwagę w naszym raporcie, wciąż są jednymi z najtańszych w Warszawie. Wielu mieszkańców nadal postrzega je jako źle skomunikowane z centrum miasta – niesłusznie. Powstające obwodnice Warszawy, kolejne stacje metra oraz rozwijana sieć tramwajowa powinny zdecydowanie rozładować ruch samochodowy, co dla mieszkańców tych dzielnic będzie oznaczało wyeliminowanie problemu stania w porannych korkach. Wpłynie to diametralnie na zainteresowanie wspomnianymi rejonami miasta – wyjaśnia Wojciech Marzec, starszy analityk działu REDNET Consulting.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta pozostaje Białołęka. Od początku 2019 r. (poza I kwartałem 2021 r.) to właśnie tu sprzedaje się najwięcej mieszkań. Na terenie Białołęki w II kwartale 2021 roku sprzedano w sumie aż 1 127 mieszkań. Jest to dzielnica rozwijająca się już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się coś zmienić. Na Białołęce wciąż pozostaje wiele terenów do zabudowy a nowi mieszkańcy mogą korzystać z wielu szkół, które powstały tutaj na przestrzeni ostatnich lat. Dodatkowym impulsem do dalszego rozwoju dzielnicy będzie rozbudowa II linii metra, budowa Wschodniej Obwodnicy Warszawy oraz dokończenie Warszawskiej Obwodnicy Miejskiej, szczególnie na odcinku Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

Na Białołęce powstaje wiele inwestycji, w tym m.in. Olchowy Park od Victoria Park, Młoda Białołęka od PHN, czy Ronson Development z kolejnymi etapami inwestycji Miasto Moje.

Duży wzrost zainteresowania nabywców notuje również Wawer. W pierwszym półroczu 2021 r. sprzedano 447 mieszkań, co stanowiło 68 proc. całkowitej sprzedaży lokali w tej dzielnicy w roku poprzednim. Największa warszawska dzielnica pod względem powierzchni wciąż nie jest jeszcze zagospodarowana, co stwarza duże możliwości inwestycyjne dla nowych deweloperów. W pierwszym półroczu 2021 r. liczba mieszkań wprowadzonych na rynek wyniosła aż 75 proc. liczby lokali sprzedanych w całym 2020 r. Podobnie jak w przypadku Białołęki do rozwoju dzielnicy przyczynią się powstające obwodnice – Południowa i Wschodnia, a także Warszawska Obwodnica Miejska, która usprawni ruch na odcinku Trasy Olszynki Grochowskiej. Dodatkowo do Wawra ma też sięgać nowa, III linia metra. 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych