Bielski Park Włókniarzy doczeka się rewitalizacjiPAP - 20 lipca 2020 08:32


Park Włókniarzy w Bielsku-Białej, położony wzdłuż przepływającej przez centrum miasta rzeki Białej, doczeka się rewitalizacji. Magistrat poszukuje już wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Na przetarg zgłosiły się trzy firmy – podał bielski urząd miasta.

Rewitalizacji parku towarzyszyć ma również remont znajdującego się przy nim pl. Adama Mickiewicza.

Samorząd skłonny jest zapłacić za dokumentację 120 tys. zł. Złożone oferty przekraczają tę kwotę. Najtańsza opiewa na 196 tys. zł, a najdroższa 320 tys. zł. Emilia Klejmont z biura prasowego bielskiego magistratu poinformowała, powołując się na informację wydziału inwestycji, że w najbliższym tygodniu zapadnie decyzja, czy zostanie zwiększona kwota, którą zapłaci miasto, czy też przetarg będzie unieważniony.

Na rewitalizację parku i placu Bielsko-Biała pozyskała 6,2 mln zł z funduszy UE.

Emilia Klejmont przypomniała, że projekty rewitalizacji Parku Włókniarzy, a także parku za Ratuszem, są opracowywane ponownie. "Po konsultacjach z ekspertami oraz po zasięgnięciu opinii właściwych rad osiedli prezydent miasta Jarosław Klimaszewski podjął decyzję o odstąpieniu od realizacji inwestycji. Powstałe w 2016 r. projekty nie uwzględniały bowiem w wystarczającym zakresie ochrony zieleni" - wyjaśniła.