Blisko zieleni i ekologicznie. Tak Polacy kupują mieszkanie w pandemii

W wyniku pandemii zmieniły się preferencje klientów odnośnie mieszkań. W opinii Marcina Michalca z OKAM na znaczeniu zyskała bliska odległość do obszarów zielonych, jak również zastosowane w osiedlach rozwiązania ekologiczne.

Autor: housemarket.pl 02 listopada 2021 08:24

OKAM w ramach inwestycji projektuje pasy zieleni, skwery części wspólne sprzyjające rekreacji do użytkowania przez mieszkańców. Oferuje również mieszkania z ogródkami.

- Cityflow na Woli to inwestycja położona wśród zieleni otaczających parków i posiadająca własny teren przeznaczony pod park, aktywności sportowe, plac zabaw dla dzieci, szklarnie pod warzywa i owoce, wybieg dla psów, i wiele innych rozwiązań, które sprawią że naszym klientom będzie się mieszkało komfortowo i wygodnie - mówi Marcin Michalec, CEO OKAM.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper, w ramach swoich osiedli stosuje także rozwiązania pro środowiskowe.

- Począwszy od warszawskiej inwestycji Central House wszystkie nasze projekty mieszkaniowe wyposażane są w proekologiczne rozwiązania, jak instalacje solarne/fotowoltaiczne, oczyszczacze powietrza, czy wypożyczalnie rowerów oraz pojazdów elektrycznych i stacje do ładowania rowerów - dodaje Marcin Malec.

Podczas wyboru nowego miejsca zamieszkania, ważną rolę odgrywa również okoliczna infrastruktura.

- Klienci cenią sobie możliwość robienia szybkich zakupów czy korzystania z usług w okolicy miejsca zamieszkania. Dodatkową wartością są również udogodnienia dla lokatorów znajdujące się w samych osiedlach, jak klubiki mieszkańca czy dla najmłodszych, umożliwiające spotkania w wąskim gronie, których wielu osobom po pierwszych falach pandemii brakowało. Zauważamy również zwiększone zainteresowanie lokalami o większych metrażach z wyodrębnionymi kilkoma pokojami - podsumowuje Marcin Malec.

Źródło: dompress.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych