Bliźniak. Kompromis między domem wolnostojącym a szeregowcem

Mieszkając na obrzeżach miasta, liczymy na swobodę dla całej rodziny, w tym również duży, zielony ogród. Bliźniak oferuje więcej, niż inne typy budynków i jest idealnym kompromisem między domem wolnostojącym a szeregowcem.

Autor: HouseMarket.pl 12 sierpnia 2016 11:52

– Zdecydowaliśmy się, że pierwsze nasze inwestycje będą tworzyć domy w zabudowie bliźniaczej, ponieważ chcemy w ten sposób odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynkowe. Z mojego rozeznania wynika, że tzw. bliźniak w ofercie na rynku pierwotnym występuje rzadziej, niż budynek szeregowy lub wielorodzinny – mówi Marcin Brygier, prezes zarządu Greenbud Development.

W Gortatowie i Siekierkach Wielkich, leżących niedaleko Swarzędza, zostało sprzedanych po sześć domów w zabudowie bliźniaczej. Natomiast w Paczkowie, gdzie Greenbud Development również posiada inwestycję, powstaje dziesięć domów w zabudowie bliźniaczej, a powierzchnia całkowita każdego będzie wynosić blisko 84 mkw. Większość z nich została zarezerwowana. Mieszkańcy mają do dyspozycji ogrody od 243 do 342 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Swoboda domu wolnostojącego

Domy w zabudowie bliźniaczej mają tę zaletę, że ich użytkownicy czują swobodę porównywalną do tej w wolnostojących. To idealne rozwiązanie – można zintegrować się z sąsiadami, ale również cenić swoją prywatność. Dzielimy z osobami mieszkającymi obok tylko jedną ścianę.

Często zdarza się, że klienci wybierają lokal w zabudowie bliźniaczej razem z rodziną lub przyjaciółmi, którzy zamieszkają przez ścianę. Daje to poczucie bezpieczeństwa – tuż obok jest ktoś, kto pomoże i do kogo można się zwrócić z prośbą o przysługę.

Jeśli zależy nam na prywatności również obok domu, ogrody można oddzielić dodatkowo pasem wyższych krzewów. Co ważne, zakup bliźniaka niemal automatycznie gwarantuje większy ogród, a przecież to jedno z najważniejszych miejsc dla osób chcących mieszkać poza miastem. Nie ma konieczności przechodzenia na taras przez mieszkanie, a działka jest efektywnie zagospodarowana.

– Pamiętajmy, że zwykle dom w zabudowie bliźniaczej jest tańszy, niż wolnostojący o tej samej powierzchni i w podobnym standardzie. To dla klientów istotna różnica, ale zwracają również uwagę na wielkość działki – zaznacza Marcin Brygier.

Greenbud Development wyróżnia się tym, że w swojej ofercie posiada bliźniaki. Oczywiście typ zabudowy, dopasowany do potrzeb mieszkańców to tylko jeden z czynników branych pod uwagę przez klientów dewelopera, ale jakże istotny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych