Boaz Haim, Ronson: celujemy w lepsze wyniki niż w 2020 roku

- W tym roku chcemy uzupełnić ofertę o kolejne etapy naszych inwestycji. A także wprowadzić 4 nowe projekty: dwa na Mokotowie i w Falentach w Warszawie oraz dwa w Poznaniu - Boaz Haim podsumowuje sytuację w firmie oraz opowiada o planowanych inwestycjach.

Autor: housemarket.pl 26 lutego 2021 08:24

Jakie są Państwa plany na najbliższy czas?

Prognozowanie 2021 roku przypomina trochę wróżenie z fusów. Z całą pewnością bardzo dużo zależy od tego jak ze skutkami pandemii poradzą sobie inne branże i jak rozwijać się będzie sama pandemia. Dużą nadzieję dają informacje o szczepionce.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bez względu na wszystko, mam też przekonanie, że nasz zespół jest gotowy do efektywnej pracy w 2021 roku, który będzie dla naszej firmy jeszcze lepszy niż ten mijający.

Oczywiście my w Ronsonie patrzymy w przyszłość z optymizmem. W nadchodzącym roku chcemy uzupełnić ofertę o kolejne etapy naszych inwestycji. A także wprowadzić 4 nowe projekty: dwa w Warszawie – jeden na Mokotowie i w Falentach oraz dwa w Poznaniu – jeden przy ulicy Grunwaldzkiej 240, natomiast drugi w Tulcach pod Poznaniem (kontynuacja projektu Chilli City). Jest też szansa na to, że rozpoczniemy zupełnie nowe inwestycje na działkach zakupionych w 2020 roku.

Te inwestycje będą także odpowiedzią na trendy, jakie są skutkiem pandemii, a co za tym idzie zmieniające się potrzeby klientów. W Falentach i projekcie Chilli City zbudujemy mini domy z ogródkami. Łącznie w nowych etapach, wraz z nowymi uruchomionymi projektami mamy nadzieję osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe niż w 2020 roku. Oczywiście będziemy też kończyć rozpoczęte projekty

Nieprzewidywalny, zmienny, trudny, ale w ostatecznym rozrachunku dobry dla branży deweloperskiej - taki był 2020 rok. Jak ten czas wyglądał z perspektywy Państwa firmy?

Pandemia koronawirusa postawiła cały świat, ale też naszą branżę przed nieznanymi dotychczas wyzwaniami. Jako firma wyszliśmy jednak z tego kryzysu wzmocnieni. Oczywiście nie obyło się bez konieczności wprowadzenia zmian w sposobie działania. I tak na przykład jako pierwszy deweloper w Polsce zorganizowaliśmy wirtualne dni otwarte, a nasze biura sprzedaży działają w reżimie sanitarnym. Ronson notuje względem 2019 roku zdecydowaną poprawę wyników. Już po pierwszych trzech kwartałach 2020 roku nasza sprzedaż wyniosła 661 jednostek, co oznacza wzrost o 31 proc. r/r. Po 11 miesiącach br. było to już łącznie 800 jednostek. Drugim ważnym dokonaniem jest rekordowa sprzedaż obligacji. Spółka zamierzała pozyskać do 55 mln zł, ale w związku z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, kwota emisji wyniosła 100 mln zł i takie finansowanie zostało pozyskane. Co warte dodania, popyt na obligacje wyniósł ponad 150 mln zł.

W 2020 roku - pomimo pandemii koronawirusa - pobili Państwo kilka własnych rekordów.

Osiągnięty w I półroczu trzycyfrowy wzrost zysku netto, dwucyfrowy wzrost przychodów oraz bardzo wysokie wyniki sprzedażowe, utwierdziły nas w przekonaniu, że pozycja rynkowa RONSONA jest na tyle mocna, aby podejmować odważne decyzje. Dlatego też we wrześniu uruchomiliśmy aż trzy etapy budowy w dwóch najbardziej popularnych inwestycjach jednocześnie - Ursusie Centralnym i Mieście Moim. Postawiliśmy też na rozbudowę banku ziemi o atrakcyjne działki, gotowe pod zabudowę w najbliższej przyszłości. Sprzedaż obligacji spółki osiągnęła natomiast historyczną kwotę 100 mln zł. Nasze osiągnięcia w 2020 roku napawają nas dumą i satysfakcją, ale też potwierdzają znaczącą pozycję Ronsona na rynku.

Jakie inwestycje zrealizowali Państwo w 2020 roku?

Zakończyliśmy inwestycję Grunwald2 w Poznaniu, gdzie przekazaliśmy naszym klientom 268 lokali. Zakończyliśmy także kolejne etapy realizowanych inwestycji. Na trzy miesiące przed terminem – Panoramikę V w Szczecinie. Natomiast w Warszawie III etap jednej z flagowych inwestycji – Miasto Moje oraz drugi etap domów Novej Królikarni. Jesteśmy też na finalnym etapie pozyskiwania pozwolenia na użytkowanie w projekcie Vitalia we Wrocławiu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych