BoConcept wycofuje się z Rosji

Duńska marka BoConcept poparła międzynarodowe sankcje i podjęła decyzję o zawieszeniu sprzedaży na terenie Rosji. Obecnie marka posiada przeszło 310 salonów w ponad 67 krajach na całym świecie.

Autor: housemarket.pl 24 marca 2022 11:06

- Jesteśmy głęboko poruszeni wyniszczającą wojną, która toczy się w Ukrainie i która dotyka miliony niewinnych ludzi. Inwazja Rosji, której efektem jest tragiczny kryzys humanitarny, jest sprzeczna z podstawowymi wartościami, w które wierzymy. Jako marka popieramy międzynarodowe sankcje i czasowo wstrzymujemy naszą sprzedaż na terenie Rosji. Będziemy nadal oceniać sytuację w miarę jej rozwoju. Nasze myśli są ze wszystkimi, których życia zostały dotknięte tą tragedią - powiedział Mikael Kruse Jensen, CEO BoConcept. 

Marka wspiera swoich partnerów na całym świecie, dotkniętych eskalacją tego konfliktu. Razem ze swoimi pracownikami i partnerami zbiera fundusze osiągając sumę 100.000 EUR, z dążeniem do kwoty 200.000 EUR, w celu przekazania jej na Fundusz Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom, który przewodzi globalnym wysiłkom humanitarnym w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych