Bogata przeszłość Foksal 13/15

Oba budynki Spitzbartha doskonale wpisywały się w prestiżowy charakter ulicy Foksal, na której oprócz wystawnych kamienic znajdowały się liczne pałace i rezydencje najznamienitszych rodów arystokratycznych. Oprócz Branickich, Radziwiłłów i Zamoyskich warto wymienić też nazwisko księcia Antonio de Bourbon-Siciles, który w 1938 r. zakupił pałac przy Foksal 3.

Nowy początek

Już niebawem pod najbardziej prestiżowym adresem w Warszawie zamieszkają nowi lokatorzy, którzy będą przeżywać własne historie w tym niezwykłym miejscu. O zainteresowaniu luksusową inwestycją wymownie świadczą rekordowo wysokie transakcje sprzedaży Foksal 13/15: 17 mln zł za kupno dwóch apartamentów o łącznej powierzchni 470 mkw. oraz 11 mln zł za cztery lokale.

Jednak fakt dysponowania zasobnym portfelem z pewnością nie jest jedyną wspólną cechą przyszłych mieszkańców kamienic. Oto jak mówią o motywach zakupu apartamentów na Foksal 13/15 sami inwestorzy:

– Na moją decyzję o nabyciu apartamentu wpłynęły trzy powody: historia kamienicy, staranność odtworzenia tego budynku i lokalizacja. Cena w stosunku do wartości miejsca jest moim zdaniem w pełni uzasadniona. Nowoczesnych apartamentowców można zbudować właściwie dowolną liczbę, a historycznych kamienic dostosowanych do życia w XXI wieku, zwłaszcza w Warszawie, jest niewiele. Z kolei lokalizacja daje możliwość dotarcia pieszo do wielu warszawskich atrakcji, a jednocześnie jest na tyle oddalona od głównych arterii komunikacyjnych, że zapewnia spokój – wyjaśnia Piotr Pytel, właściciel jednego z apartamentów przy Foksal 13/15.

– Inwestycja jest jedyna w swoim rodzaju, ma duszę i niepowtarzalny klimat. Będąc za granicą zawsze podziwiałam piękne kamienice, dziedzińce, klatki schodowe – i coraz bardziej się w nich zakochiwałam. Foksal w niczym nie ustępuje kamienicom, które można zobaczyć na Zachodzie. Wielką zaletą są wysokie wnętrza dodające pomieszczeniom przestronności. Oryginalne polichromie, bogate sztukaterie i 120-letnie parkiety robią ogromne wrażenie, zwłaszcza że zostały odrestaurowane z dbałością o każdy szczegół. Przepiękne klatki schodowe w połączeniu z szerokimi rzeźbionymi drzwiami wejściowymi do mieszkań dają wrażenie podróży w czasie, a jednocześnie budynki mają wiele nowoczesnych rozwiązań – mówi Beata, przyszła mieszkanka kamienic.

Co jeszcze wiemy o inwestorach? Na ogół są to osoby w przedziale wiekowym 40-60 lat, mieszkające w Warszawie i innych dużych miastach, w kilku przypadkach także za granicą. Polacy i obcokrajowcy polskiego pochodzenia. Ludzie przedsiębiorczy: właściciele, udziałowcy i wspólnicy dobrze prosperujących firm działających w przeróżnych branżach, między innymi nieruchomościowej i budowlanej.

O Foksal 13/15

Foksal 13/15 to luksusowa inwestycja apartamentowa, którą firma Ghelamco realizuje w historycznym centrum Warszawy. Kamienice powstały w latach 1895–1898 według projektu Artura Ottona Spitzbartha. W tamtym okresie, podobnie jak i dziś, był to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych