Bogumił Sobula, EEC: Miasto nie ustaje nad nad dalszą poprawą sytuacji mieszkaniowej

- Mieszkań komunalnych jest nadal za mało, a ich stan nie jest zadowalający. Choćby częściowa pomoc Państwa w poprawieniu tej sytuacji jest nieceniona - mówił Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic na EEC 2021.

Autor: housemarket.pl 22 września 2021 14:19

W trakcie dyskusji "Mieszkalnictwo i rynek. Stan obecny i prognozy" eksperci ocenili aktualne programy wsparcia rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Jak zaznaczył, Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, aktualnie mamy szeroki wachlarz instrumentów związanych z mieszkalnictwem, z których samorządy mogą skorzystać.

- Samorządy mają ustawowo-społeczne zadanie związane z dostarczaniem mieszkań dla najuboższych. Stan dostępnych mieszkań komunalnych jest słaby. Większość z nich wymaga kosztownych remontów. To nie jest łatwe zadnie, więc pomoc Państwa jeśli chodzi o częściowe pokrycie kosztów jest nieocenione. Rosną koszty materiałów i prac wykonawczych co dodatkowo utrudnia dostarczanie mieszkańcom Katowic i regionu odpowiednich lokali - mówił Bogumił Sobula.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceprezydent przypomniał, iż niemal jedna trzecia z 1 500 lokali wybudowanych w ramach Mieszkania Plus weszła na rynek w Katowicach. Jak wyjaśnił program cieszył się dużym zainteresowaniem również wśród mieszkańców.

- Z zasiedleniem inwestycji nie było problemu. Zanotowaliśmy ponad 2 tys., chętnych na mieszkania. Program się sprawdza i trafia do właściwej grupy klientów - mówił Bogumił Sobula.

Dodał, że w Katowicach zauważalne jest duże zainteresowanie deweloperów zakupem gruntów należących do Skarbu Państwa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych