Boi się podwyżek taryf ciepła w państwowych spółkach. Chciałby ochronić odbiorców ciepła systemowego

Prezydent Bydgoszczy wystąpił do premiera o wprowadzenie regulacji, dzięki którym mieszkańcy korzystający z ciepła z miejskiej sieci nie będą ponosić wyższych kosztów. Rafał Bruski obawia się o podniesienie taryf państwowych spółek.

Autor: PAP / Tamara Marczewska 05 sierpnia 2022 10:26

  • W Bydgoszczy za dostawę ciepła odpowiada Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
  • Z miejskiej spółki ogrzewanie dostarczane jest do 200 tys. bydgoszczan, co stanowi około 65 proc. wszystkich gospodarstw domowych.
  • KPEC aż 85 proc ciepła dostarczanego do mieszkańców kupuje z Oddziału Elektrociepłowni w Bydgoszczy, którego właścicielem jest państwowa spółka PGE Energia Ciepła.
  • Prezydent obawia się, że zgodnie z zapowiedziami Urzędu Regulacji Energetyki i wszelkimi prognozami, mieszkańców Bydgoszczy dotkną potężne podwyżki do czynszów.

W Bydgoszczy za dostawę ciepła odpowiada Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Z miejskiej spółki ogrzewanie dostarczane jest do 200 tys. bydgoszczan, co stanowi około 65 proc. wszystkich gospodarstw domowych. KPEC aż 85 proc ciepła dostarczanego do mieszkańców kupuje z Oddziału Elektrociepłowni w Bydgoszczy, którego właścicielem jest państwowa spółka PGE Energia Ciepła.

Prezydent Rafał Bruski podkreślił, że zgodnie z zapowiedziami Urzędu Regulacji Energetyki i wszelkimi prognozami, można się spodziewać, że mieszkańców Bydgoszczy dotkną istotne podwyżki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezydent Bydgoszczy prosi o regulacje, na bazie których obywatele korzystający w sezonie grzewczym z ciepła z sieci miejskich nie będą ponosić zapowiadanych wyższych kosztów grzania, spowodowanych możliwym podniesieniem opłat w taryfach państwowych spółek.

Zdaniem Efektywnym działaniem będzie objęcie miejskich przedsiębiorstw energetycznych czyli w przypadku Bydgoszczy spółki KPEC - rządową ochroną finansową,

- Dzięki której, nawet po podniesieniu taryf, mieszkańcy użytkujący ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej nie będą płacić więcej, niż chociażby podczas ostatniego sezonu grzewczego - zaproponował prezydent miasta. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych