Boom na miejskie działki w Piotrkowie Trybunalskim

Sprzedano sześć kolejnych działek pod budownictwo jednorodzinne w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”.

Autor: piotrkow.pl 11 kwietnia 2016 15:24

- Program okazał się strzałem w dziesiątkę. Przetargi na poszczególne nieruchomości udowadniają, że oferta jest bardzo atrakcyjna, gdyż do każdej licytacji staje po kilka osób – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje, że program szczególnie trafił do ludzi młodych.

Ostatnie przetargi na „działki za ćwierć ceny” odbyły się w piątek (8.04). Do nabycia było sześć nieruchomości. Wszystkie znalazły właścicieli.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje piotrkowski urząd miejski, nabywając prawo wieczystego użytkowania zwycięzca licytacji wpłaca jedynie 25 proc. wartości osiągniętej w przetargu. Dodatkowo po co najmniej pięciu latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie.

- Wówczas otrzyma jeszcze 50 procentową bonifikatę. Także w zasadzie nabywa działkę za około 30-35 proc. wylicytowanej w przetargu wartości - wylicza zalety Krzysztof Chojniak.

Jak informują pracownicy referatu gospodarki nieruchomościami, do tej pory w ramach programu sprzedano łącznie 11 działek, a blisko czterdzieści kolejnych czeka na przetargi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych