Bouygues Immobilier Polska: naszym celem jest konsekwentne zwiększanie sprzedaży

Bouygues Immobilier Polska planuje systematycznie zwiększać sprzedaż. W roku 2022 nowości pojawią się w trzech miastach: w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Autor: housemarket.pl 05 stycznia 2022 09:25

  • Bouygues Immobilier Polska działa w Polsce od 20 lat. W tym czasie deweloper zrealizował 55 inwestycji mieszkaniowych, łącznie oddając do użytku blisko 8000 mieszkań i lokali usługowych.
  • Cała grupa Bouygues Immobilier, której częścią jest polska spółka, przeszła w 2021 roku rebranding.
  • W 2021 roku deweloper przekazał mieszkańcom ok. 1200 lokali.

2021 to dla spółki rok jubileuszowy. W Polsce działają Państwo od 20 lat. Jak oceniają Państwo ubiegły rok?

To był dla nas bardzo dobry rok. Plany sprzedażowe zrealizowaliśmy w 100 proc. W tym obszarze osiągnęliśmy wszystkie nasze cele, na każdym z rynków, na których jesteśmy obecni w Polsce, czyli w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i od niedawna - w Trójmieście. Poza tym był to dla nas rok jubileuszowy. W tym czasie zrealizowaliśmy w kraju 55 inwestycji mieszkaniowych, łącznie oddając do użytku blisko 8000 mieszkań i lokali usługowych. Najwięcej projektów zrealizowaliśmy w stolicy – 46, oddając ponad 6700 mieszkań i lokali użytkowych. We Wrocławiu sfinalizowaliśmy już sześć inwestycji, a w Poznaniu trzy.

CZYTAJ TEŻ: NOWE LOGO I NOWA STRATEGIA. BOUYGUES IMMOBILIER W NOWEJ ODSŁONIE 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jakie projekty zostały rozpoczęte w 2021 roku? 

W 2021 roku rozpoczęliśmy również nowe projekty, m.in. Novelia Bemowo w Warszawie, Le Vert we Wrocławiu, Vilda Moderne w Poznaniu. Wspomniałem też o naszej premierowej inwestycji na rynku trójmiejskim, a dokładniej w Gdyni. To projekt Żeromskiego 7, budynek z elegancką architekturą, nawiązującą do słynnego gdyńskiego modernizmu. W promieniu 1,5 kilometra znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki, przystań jachtowa Marina Gdynia, statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica, plaża miejska oraz stacja kolejowa Gdynia Główna. Bardzo ciekawe będą autorskie wnętrza.

Inspiracją dla projektanta był ostatni polski transatlantyk TSS Batory...

Przechodząc przez części wspólne, będzie można poczuć się jak na jego luksusowym pokładzie. Inwestycja zostanie również wyposażona w szereg rozwiązań ekologicznych, m. in. w panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy jasny żwir na dachach - latem zabezpieczający budynek przed przegrzewaniem, system do retencji wody opadowej, a także bogate nasadzenia zieleni. Debiut na nowym, ważnym w Polsce rynku i wspaniałej aglomeracji, na dodatek z unikatowym i wysokiej jakości projektem, to również bardzo pozytywny element w bilansie tego roku.

Ile mieszkań oddali Państwo do użytkowania w mijającym roku?

W tym roku przekazaliśmy mieszkańcom ok. 1200 lokali. Łącznie oddaliśmy do użytku siedem inwestycji: Foret, Villa De Charme, Orso, Wileńska Express oraz Vitalite w Warszawie, a także Zajezdnia Wrocław i Soleil de Malta w Poznaniu. Są wśród nich projekty bardzo kameralne, w których znajduje się niespełna 100 mieszkań lub domów, jak Villa De Charme, Vitalite, Foret czy osiedle Orso. Realizowaliśmy również nieco większe inwestycje, jak Wileńska Express, gdzie powstało ponad 300 lokali. Warto zwrócić uwagę na projekt Zajezdnia Wrocław. To budynek zrealizowany w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej: wpisuje się w historyczną tkankę tej części miasta, a jednocześnie tworzy nową architektoniczną jakość. Oddaliśmy tam do użytku prawie 200 mieszkań.

Cała grupa Bouygues Immobilier przeszła w minionym roku rebranding...

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych