Brak chętnych na rewaloryzację płyty Starego Rynku w Poznaniu

Mimo wydłużenia terminu składania ofert do 12 marca, nie wpłynęła do tego czasu żadna oferta, co nie pozwala jeszcze zamknąć procedury wyłonienia wykonawcy prac rewaloryzacji płyty Starego Rynku - poinformowała we wtorek spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Autor: PAP 17 marca 2021 09:34

Spółka przypomniała, że poznański Stary Rynek to historyczne miejsce ważne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, dlatego jedną z ważniejszych przygotowywanych aktualnie inwestycji jest odnowa tej przestrzeni, poprawiająca m.in. komfort poruszania się.

"Pod koniec ubiegłego roku spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wszczęła procedurę przetargową, która miała wyłonić projektanta i wykonawcę rewaloryzacji płyty Starego Rynku oraz przekształcenia ulicy Jana Baptysty Quadro w pasaż kultury. Mimo wydłużenia terminu składania ofert do 12 marca, nie wpłynęła do tego czasu żadna oferta, co nie pozwala jeszcze zamknąć procedury wyłonienia wykonawcy prac" - podała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreślił wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Marcin Gołek, "żadna firma nie przedstawiła oferty, w dalszym ciągu jesteśmy więc w trakcie procedury przetargowej".

"Szukamy rozwiązania najkorzystniejszego dla inwestycji. Może to być powtórzenie postępowania, ale sprawdzamy również jakie inne drogi wyboru wykonawcy daje nam prawo zamówień publicznych" - zaznaczył.

Dodał, że pierwotny termin składania ofert został przesunięty m.in. w związku z odwołaniem jednego z potencjalnych wykonawców do Krajowej Izby Odwoławczej. Konieczne było oczekiwanie na orzeczenie KIO w tej sprawie, które ostatecznie oddaliło odwołanie, niemniej rozciągnęło to procedurę w czasie.

Do tej pory spółka PIM porozumiała się z podmiotami zarządzającymi instalacjami podziemnymi w sprawie wykorzystania przez nie przebudowy starorynkowej płyty na realizację planów inwestycyjnych w tym rejonie. Trwają tam również badania archeologiczne.

Spółka podała, że termin rozpoczęcia prac budowlanych będzie można określić po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy. W ramach inwestycji powstać ma nowa konstrukcja i nawierzchnia Starego Rynku, ulic przyległych, ciągów pieszych i chodników. Teren objęty rewaloryzacją pokryć ma kamienna kostka i płyty kamienne.

Na Starym Rynku pojawić się mają także klomby z drzewami, wertykalny ogród na zachodniej ścianie Galerii Arsenał, a także nowe ławki i siedziska. Na ul. Jana Baptysty Quadro powstanie z kolei Pasaż Kultury, który ma być miejscem wydarzeń kulturalnych dysponującym m.in. mobilną sceną i składanym zadaszeniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych