Brytyjska marka farb już w Polsce

Leyland Trade od ponad 95 lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy farb dla profesjonalistów. Założona w 1922 roku w angielskim Leyland firma szybko stała się silnym graczem na rynku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek farb w Wielkiej Brytanii. W Polsce produkty tej marki są dostępne od kwietnia tego roku.

Autor: HouseMarket.pl 03 kwietnia 2017 16:25

Leyland Trade ma znaczący udział w brytyjskim rynku farb. Jego emulsje cenione są od lat przez profesjonalistów ze względu na doskonałą siłę krycia i dobrą wydajność. Obecnie firma należy do międzynarodowego koncernu PPG Industries.

Niemal 100 lat doświadczenia

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Założona w 1922 r. w średniej wielkości mieście Leyland, w hrabstwie Lancashire, firma Leyland Paints była jednym z pierwszych producentów farb emulsyjnych w Zjednoczonym Królestwie. Pojawienie się na rynku Leytex – flagowego produktu marki – zrewolucjonizowało technologię produkcji farb. Obecnie zakład produkcyjny zlokalizowany w Birstall to jeden z największych terenów przeznaczonych pod produkcję farb w Europie. W 2008 roku firma stała się częścią międzynarodowego koncernu PPG Industries, który jest światowym liderem w produkcji farb oraz lakierów i działa w ponad 70 krajach na 6 kontynentach.

Brytyjska jakość

Leyland Trade oferuje szeroką gamę profesjonalnych produktów do malowania wnętrz, o różnej sile krycia i odporności mechanicznej. Wszystkie emulsje spełniają najwyższe normy jakości, charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych i posiadają atesty higieniczne.

W Polsce dostępnych jest sześć farb do malowania wnętrz, o właściwościach dostosowanych do różnych wymagań profesjonalnych wykonawców: Contract Matt, Contract Satin, Super Leytex, Latex Matt, Latex Satin i Acrylic Satin. W ofercie znajduje się także jedna farba skierowana do użytkowników indywidualnych – Leyland Do Ścian i Sufitów. Można je nanosić za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Wszystkie emulsje łączy perfekcyjna biel, doskonałe krycie, wysoka wydajność (12–14 m²/l), zoptymalizowanie pod natrysk hydrodynamiczny i, co za tym idzie, zwiększony komfort pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych