Bydgoski ratusz zachęca do budowy domów

Urząd Miasta Bydgoszczy rozstrzygnął kolejne przetargi na grunty w ramach programu „Zbuduj swój dom w Bydgoszczy”.

Autor: HouseMarket.pl 21 września 2016 14:45

Miasto, w ramach programu „Zbuduj swój dom w Bydgoszczy”, przeznacza atrakcyjne działki pod budownictwo jednorodzinne w oparciu o oddanie terenów w użytkowanie wieczyste.

Zaproponowany przez prezydenta Rafała Bruskiego program funkcjonuje w mieście od drugiej połowy 2013 roku. Na jego podstawie miasto zbyło do tej pory 45 nieruchomości. Działki oferowane w ramach tego programu cieszą się coraz większą popularnością.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Oczywiście cieszy nas rosnąca popularność programu i oferowanych prze miasto działek. Przyczyn tego jest na pewno wiele, ale z pewnością ogromne znaczenie ma fakt, że przejęcie prawa do użytkowania wieczystego jest rozwiązaniem tańszym niż zakup gruntu na własność – mówi prezydent Rafał Bruski.

Jak informuje bydgoski magistrat, miasto stara się oferować działki o zróżnicowanej wielkości i lokalizacji, co wpływa na cenę, a od niej zależy wysokość pierwszej opłaty za oddanie w użytkowanie wieczyste. Waha się ona od ok. 20 tys. zł do ponad 60 tys. zł netto. Po wpłaceniu tej kwoty można już przystępować do procedury uzyskania pozwolenia na budowę domu. Zasady oddawania gruntów w użytkowanie wieczyste dotyczą wyłącznie działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Według informacji bydgoskiego ratusza, na ponad połowie zbytych przez miasto działek prowadzone są inwestycje budowlane. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem przetargów na kolejne nieruchomości. W przyszłym roku pod młotek powinny trafić działki położone m.in. na Miedzyniu, Biedaszkowie oraz przy ul. Zamczysko.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych