Bydgoszcz modernizuje ścieżki dla pieszych i rowerzystów

W Bydgoszczy zakończony został pierwszy etap modernizacji ścieżki dla pieszych i rowerzystów wzdłuż wschodniej części ul. Fordońskiej na odcinku od ul. Kaplicznej do ul. Inflanckiej. W kolejnym etapie zaplanowano przebudowę i budowę trasy do dzielnicy Stary Fordon.

Autor: PAP 19 kwietnia 2022 08:04

Ul. Fordońska o długości prawie 10 km, w znacznej części pokrywająca się drogą krajową nr 80 łączącą Bydgoszcz z Toruniem, jest jedną z najruchliwszych w mieście. Stąd w ocenie środowisk rowerowych konieczna jest budowa wzdłuż arterii infrastruktury przyjaznej i bezpiecznej dla niezmotoryzowanych.

W ramach pierwszego etapu przeprowadzony został gruntowny remont ścieżki wzdłuż ul. Fordońskiej od Wiaduktów Warszawskich do ul. Inflanckiej długości 1,3 km. Trasa została poszerzona do 3 metry, aby bezpiecznie mogli korzystać z niej wszyscy użytkownicy. Wzmocniona została podbudowa ścieżki, zbudowano krawężniki, a nawierzchnię pokryto asfaltobetonem. Przebudowano również przystanek autobusowy przy ul. Kaplicznej. Całe zadanie kosztowało blisko 800 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zlecił już opracowanie projektu drugiego etapu inwestycji. Obejmie on przebudowę skrzyżowania ul. Fordońskiej z ul. Sochaczewską z wyposażeniem w sygnalizację świetlną i budowę kładki pieszo-rowerowej nad torami kolejowej magistrali węglowej. Dodatkowo projektanci opracują wstępną dokumentację dla odcinka w kierunku Mostu Fordońskiego oraz wzdłuż ul. Kasztelańskiej. Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie prawie 300 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych