Cavatina rozwija sektor PRS. Mieszkania na wynajem również za granicą

Cavatina Group powołuje do życia Cavatina International i planuje realizację kolejnych projektów z sektora living już nie tylko w Polsce, ale i docelowo również na rynkach zagranicznych. Za rozwój platformy odpowiadać będzie Jason Drennan. W pierwszej kolejności spółka ma zamiar rozbudować aktualne portfolio mieszkań na wynajem tworzone pod marką Resi Capital z 2 tys. do 10 tys. lokali.

Autor: housemarket.pl 01 czerwca 2022 10:08

  • Resi Capital prowadzi pięć projektów PRS w Polsce.
  • W ciągu najbliższych 2 lat dostarczy łącznie ponad 2 tys. mieszkań na wynajem we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Katowicach.
  • Spółka wchodzi z projektami PRS na arenę międzynarodową z wykorzystaniem dotychczasowych doświadczeń na polskim rynku.

Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych zdają się opierać wszelkim zawirowaniom w światowej gospodarce. Jak pokazują dane międzynarodowej firmy doradczej Colliers, po I kwartale 2022 r. w regionie EMEA zaufanie inwestorów do fundamentów rynku nieruchomości komercyjnych w regionie pozostaje silne, a wartość kapitałów gotowych do zainwestowania ponownie zbliża się do poziomów z 2019 r. I chociaż w ostatnich dwóch pandemicznych latach główną rolę odegrał sektor magazynowy, to rynek residential cieszy się także dużym zainteresowaniem wraz ze wzrostem znaczenia najmu instytucjonalnego w wielu regionach, jak np. w CEE.

Cavatina Group, polska grupa kapitałowa, do tej pory z powodzeniem powołała do życia dwa solidne filary swojej działalności: polskiego dewelopera powierzchni biurowych, specjalizującego się w dużych projektach biurowych, często zlokalizowanych w ramach kompleksów typu mixed-use - Cavatina Holding, oraz budującą portfolio obiektów PRS - Resi Capital.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Teraz ambicją grupy jest kontynuowanie dynamicznego rozkwitu poprzez dalszą rozbudowę portfela, a także wejście z projektami PRS na arenę międzynarodową z wykorzystaniem dotychczasowych doświadczeń na polskim rynku. Sprzyja temu także trend rosnącego znaczenia zrównoważonych projektów mieszkaniowych i wielofunkcyjnych w ewoluujących, poszukujących pomysłu na odpowiedzialny rozwój, metropoliach.

- Mamy know-how i kompetencje w zakresie tworzenia od A do Z atrakcyjnych, wyróżniających się jakością i formą projektów na rynku real estate. Potwierdzeniem tego są zarówno wyniki finansowe Cavatina Holding S.A., spółki publicznej koncentrującej się na rynku biurowym, w której Cavatina Group posiada pakiet większościowy, jak i bardzo dobre przyjęcie przez rynek naszej koncepcji platformy budowanych aktualnie mieszkań na wynajem. Widzimy duży potencjał w rozwoju portfolio naszej Grupy o kolejne inwestycje typu PRS. Z przyjemnością zadanie rozwijania zwinnie działającej struktury powierzyliśmy Jasonowi, który świetnie zna realia zarówno polskiego jak i międzynarodowego rynku nieruchomościowego i który to przez ostatnie 2 lata odpowiadał za rozwój Heimstaden w Polsce - mówi Karol Stefański, członek zarządu Cavatina Group.

Zrównoważony living i otwarcie na rynki zagraniczne

Aktualnie w ramach Cavatina Group, Resi Capital prowadzi pięć projektów, z czego dwa są już w zaawansowanej budowie, a w ciągu najbliższych 2 lat dostarczy łącznie ponad 2 tys. mieszkań na wynajem we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Katowicach. Kolejne projekty w kluczowych polskich miastach są już zabezpieczone. Będą one realizowane we współpracy z nowymi inwestorami i będą zarządzane w ramach powstającej platformy inwestycyjnej.

- Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Cavatina Group. Będę koncentrował się na rozszerzaniu finansowania i bazy aktywów Cavatina Group poprzez tworzenie nowych platform inwestycyjnych. Zależy mi na tworzeniu zoptymalizowanych i efektywnych projektów, które będą najlepsze w swojej klasie pod względem ESG i wydajności energetycznej oraz oferowaniu mieszkań w ramach Resi Capital we wszystkich głównych miastach w Polsce, z myślą o studentach, młodych profesjonalistach i parach, aktywnych seniorach oraz tych, których obecnie nie stać na zakup lub nie chcą go dokonać. Będę również odpowiedzialny za transakcje wejścia na rynki zagraniczne - mówi Jason Drennan, CEO Cavatina International.

Cavatina International zajmie się m.in. akwizycją atrakcyjnych gruntów, projektowaniem i przygotowaniem inwestycji, a także pozyskaniem partnerów do joint venture przy ich realizacji.

- Rynek real estate kojarzony jest z długoterminowym planowaniem z uwagi na cykl realizacji projektów. Jednak w dzisiejszym dynamicznym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym potrzeba elastyczności i szybkiego podejmowania czasem bardzo odważnych decyzji. Tak działa właśnie Cavatina Group, dzięki czemu czuję, że razem możemy stworzyć coś wyjątkowego. Inwestorzy szukają dobrych propozycji do ulokowania swoich środków, a my ze wsparciem i kompetencjami zbudowanymi w ramach pozostałych struktur Grupy, jesteśmy w stanie przygotować dla nich propozycje nie do odrzucenia - mówi Jason Drennan, CEO Cavatina International.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych