CBOS: 33 proc. Polaków zadowolonych z sytuacji w kraju, 46 proc. ocenia ją źle

W pierwszej połowie lipca 33 proc. badanych uważało, że sytuacja w naszym kraju zmierza w dobrym kierunku, a 46 proc. było przeciwnego zdania. Opinii na ten temat nie miało 21 proc. - wynika z sondażu CBOS dotyczącego nastrojów społecznych.

Autor: PAP 23 lipca 2021 12:18

W porównaniu z czerwcem o 3 punkty procentowe zmniejszył się odsetek badanych uważających, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku. O tyle samo zwiększył się odsetek negatywnie oceniających kierunek zmian w kraju. Co piąty respondent nie miał wyrobionego zdania na ten temat (21 proc.).

Oceny ogólnej sytuacji w Polsce są zależne w dużym stopniu od preferencji politycznych respondentów. Opinie pozytywne przeważają wyraźnie wśród zwolenników koalicji rządzącej (Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia). Natomiast wśród sympatyków ugrupowań opozycyjnych dominują zdecydowanie oceny krytyczne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pozytywnie sytuację w kraju częściej oceniają osoby, mieszkające w mniejszych miejscowościach, a także gorzej wykształcone. Ważną rolę odgrywa tutaj także uczestnictwo w praktykach religijnych. Wśród grup społeczno-zawodowych najwięcej ocen pozytywnych odnotowujemy w grupie emerytów, rencistów oraz robotników wykwalifikowanych, a najwięcej negatywnych wśród uczniów i studentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych