Ceny mieszkań na świecie w ciągu roku wzrosły o ponad 10 procent

Firma Knight Frank opublikowała kolejny Global House Price Index - indeks śledzący zmiany cen nieruchomości mieszkaniowych w 56 krajach i regionach na świecie. - Już po raz kolejny, biorąc pod uwagę rosnącą inflację, w indeksie uwzględniliśmy procentową zmianę cen nieruchomości w ujęciu nominalnym i realnym. Indeks pokazuje procentową zmianę cen na koniec 2021 roku w stosunku do końca 2020 roku - podała firma w komunikacie.

Autor: housemarket.pl 14 marca 2022 15:10

Najwyższy wzrost cen w Turcji

Turcja zanotowała najwyższy wzrost cen w ujęciu r/r na koniec 2021 roku. Ceny nieruchomości wzrosły średnio o 59,6 proc. w ujęciu nominalnym, czyli po uwzględnieniu inflacji. Z kolei Australia zanotowała najwyższy wzrost cen w ujęciu realnym, czyli pomniejszonym o inflację. Australijczycy na koniec 2021 roku musieli zapłacić realnie 17,5 proc. więcej za nieruchomości.

Ceny nieruchomości mieszkaniowych na świecie w ciągu roku wzrosły o 10,3 procent 

W grudniu 2021 w Stanach Zjednoczonych za nieruchomości mieszkaniowe trzeba było zapłacić średnio 64,500 USD więcej niż w grudniu 2020 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: INWESTORZY KOMERCYJNI CELUJĄ W MIESZKANIÓWKĘ 

Spośród badanych krajów tylko 3 zanotowały spadek cen - Malezja (-0,7 proc.), Malta (-3,1 proc.), Maroko (-6,3 proc.).

Polska uplasowała się na 31 miejscu zestawienia, z rocznym wzrostem cen na poziomie 8,9 proc. w ujęciu nominalnym i 2,8 proc. w ujęciu realnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych