Ceny mieszkań w Warszawie rosną, ale wolniej

Ten rok rozpoczął się pozytywnie. Popyt na mieszkania wzrasta. Według naszej oceny Warszawa nadal jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, ceny nieruchomości nadal rosną, choć warto zaznaczyć, że tempo tego wzrostu w 2020 roku nieznacznie zmalało - powiedział Wojciech Musiał, prezes zarządu Dynamic Development.

Autor: housemarket.pl 10 marca 2021 09:14

Jak wyjaśnia Wojciech Musiał, pandemia nie wpłynęła negatywnie na działalność firm deweloperskich. Wręcz przeciwnie - pokazała odporność i relatywną stabilność branży.

 - W wyniku wybuchu pandemii i wprowadzonych ograniczeń związanych z poruszaniem się, wiele osób przeszło na stałe w tryb pracy zdalnej, co ograniczyło wyzwania związane z dojazdem. Polacy decydują się więc coraz chętniej na zakup domów na obrzeżach miast - powiedział Wojciech Musiał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że widoczne jest także zapotrzebowanie na większe metraże, co także jest pokłosiem pracy w trybie home office, potrzebujemy bowiem wygodnej przestrzeni do łączenia obowiązków domowych i zawodowych.

- Według naszej oceny Warszawa nadal jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, ceny nieruchomości nadal rosną, choć warto zaznaczyć, że tempo tego wzrostu w 2020 roku nieznacznie zmalało. Jedynym wpływem pandemii na warszawski rynek nieruchomości były nieznaczne opóźnienia w oddawaniu niektórych inwestycji, co było m.in. efektem nałożonych obostrzeń i spowolnionych procedur administracyjnych - wyjaśnia Wojciech Musiał. 

Wyjaśnia, że Warszawa jest bardzo różnorodnym miastem, a każda z dzielnic ma do zaoferowania coś zupełnie innego.

- Wśród najbardziej pożądanych, prestiżowych dzielnic nadal wymienia się Żoliborz, Mokotów czy Wilanów. Są to miejsca bardzo zadbane, z dużą ilością zieleni i infrastruktury przyjaznej rodzinom z dziećmi. Nadal popularny jest także Ursynów czy Bemowo. Z naszej perspektywy szczególnie atrakcyjną lokalizacją, jaką można sobie wymarzyć na własne cztery kąty, jest Dolny Mokotów w okolicy ul. Bobrowieckiej - dodaje Wojciech Musiał.

Dynamic Development aktualnie ma szeroki wachlarz inwestycji w przygotowaniu. W planach jest budowa domów jednorodzinnych oraz w zabudowie bliźniaczej.

- W tym roku planujemy oddać do użytkowania ok. 200 lokali mieszkalnych w Warszawie na Mokotowie, w Konstancinie, w Wilanowie oraz w Lesznowoli - podsumowuje Wojciech Musiał. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych