Chętnych 7 razy więcej niż mieszkań. Trwa rekrutacja do rządowych mieszkań przy Parkowej w Zamościu

656 wniosków na 96 mieszkań czyli blisko 7 chętnych na jedno M - to wynik pierwszej części naboru najemców zainteresowanych zamieszkaniem na osiedlu przy ulicy Parkowej w Zamościu. Inwestycja jest wynikiem współpracy pomiędzy PFR Nieruchomości, a zamojskim samorządem.

Autor: housemarket.pl 19 maja 2022 16:10

  • Mieszkania powstają w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

  • W ramach osiedla powstało 66 mieszkań.

  • Najpopularniejszym lokalem wśród ponad 600 wnioskodawców jest M3 – o taki lokal aplikuje niemal połowa chętnych.

Złożenie wniosku to pierwszy krok na drodze ubiegania się o mieszkanie. Teraz wnioskujący mają niespełna dwa tygodnie na dostarczenie dokumentów poświadczających informacje podane we wniosku. Kolejnym etapem będzie nadanie tzw. punktów społecznych ustalonych przez zamojski samorząd. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta na punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby znajdujące się na liście oczekujących na lokal z zasobu komunalnego. Następnie sprawdzana będzie tzw. zdolność czynszowa wnioskujących oraz dokonana weryfikacja w BIG Infomonitorze i Krajowym Rejestrze Długów.

Najpopularniejszym lokalem wśród ponad 600 wnioskodawców jest M3 - o taki lokal aplikuje niemal połowa chętnych. Z kolei o mieszkanie dwupokojowe stara się 206 rodzin. Większość wśród wnioskodawców stanowią rodziny z dziećmi - to aż 60 proc. chętnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MIESZKANIE PLUS W KRAKOWIE. NIEMAL 600 WNIOSKÓW W GODZINĘ 

- Zainteresowanie naszymi inwestycjami pozostaje na wysokim poziomie. Oferowane przez nas mieszkania w formule najmu instytucjonalnego dają naszym najemcom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie potrzeba wkładu własnego, ani środków na wykończenie mieszkania. Po spełnieniu kryteriów stawianych w naborze i wpłaceniu kaucji najemca może się wprowadzać do wybranego mieszkania - podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Osiedle w Zamościu to niejedyna inwestycja spółki PFR Nieruchomości na Lubelszczyźnie. Jesienią ubiegłego roku pierwsi najemcy odebrali klucze do mieszkań na osiedlu przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Dziś inwestycja składająca się ze 108 lokali jest już w całości zasiedlona. Wśród najemców dominują mieszkańcy Świdnika, około 20 proc. przeprowadziło się z Lublina, a kilkanaście procent stanowią osoby z terenu województwa lubelskiego. Ponad 70 proc. to rodziny z dziećmi.

- Rodziny z dziećmi to jedna z grup, która z jednej strony najczęściej poszukuje mieszkania, a z drugiej ma duże problemy z osiągnięciem zdolności kredytowej, która spada wraz z każdym kolejnym dzieckiem w rodzinie - mówi Krystyna Wąchała-Malik.

Nasze inwestycje często wybierają także samodzielni rodzice, dla których jest to jedyna szansa na pozyskanie mieszkania o dobrym standardzie i odpowiednim metrażu. W Świdniku takie rodziny stanowią ponad 25 procent wszystkich najemców.

Poza inwestycjami w Zamościu i Świdniku, PFR Nieruchomości zaoferowało 186 mieszkań w Białej Podlaskiej, inwestycji w pełni zasiedlonej od 2018 roku. Plany inwestycyjne spółki zakładają powstanie kolejnych około 400 mieszkań w Lublinie przy ul. Krochmalnej, na gruncie zakupionym od Krajowej Spółki Cukrowej.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego - Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych