Chróstny: transformacja energetyczna w Polsce to ogromne wyzwanie

Transformacja energetyczna w Polsce to ogromne wyzwanie na najbliższe ćwierćwiecze; chcemy bardzo mocno współpracować i z Komisją Europejską, i naszymi odpowiednikami, którzy mają dobre doświadczenia, ale którzy też popełnili pewne błędy - zapewnił w środę prezes UOKiK Tomasz Chróstny podczas konferencji Impact'22.

Autor: Pap 12 maja 2022 10:28

Podczas trwającego do czwartku Impact;22 w Poznaniu, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny mówił o konieczności współpracy międzynarodowej w zakresie transformacji energetycznej i roli UOKiK w tym procesie.

Zwrócił uwagę, że "w wielu krajach dominującym modelem jest urząd antymonopolowy, a osobno jest pomoc publiczna". "To pokazuje jaki fajny i specyficzny mamy urząd (...). U nas jest to zintegrowane, więc myśląc o tych programach (związanych z transformacją energetyczną PAP), nawet w pandemii bardzo mocno uwzględnialiśmy elementy związane z brakiem zakłóceń dla konkurencji, żeby minimalizować te aspekty" - powiedział.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mówiąc o przyszłych programach dotyczących transformacji energetycznej wskazał, że UOKiK "już teraz rozmawia z Komisją Europejską" w kwestii minimalizowania zakłóceń dla konkurencji.

Chróstny zaznaczył, że "transformacja energetyczna w Polsce to jest ogromne wyzwanie na najbliższe ćwierćwiecze, ogromne wyzwanie, ogromne pieniądze i inwestycje". Podkreślił ponadto, że "transformacja energetyczna (...) będzie uwzględniać elementy chroniące konsumentów".

"Chcemy bardzo mocno współpracować i z Komisją Europejską, i naszymi odpowiednikami, którzy mają dobre doświadczenia, ale którzy też popełnili pewne błędy, aby się na nich uczyć" - wskazał Chróstny. Jego zdaniem integracja urzędów antymonopolowych jest absolutnie potrzebna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych