Ciche i przytulne mieszkania w budynkach wielorodzinnych

Chcąc pogodzić kwestie ekonomiczne z najwyższym standardem wykonania i mając na uwadze komfort przyszłych lokatorów, deweloperzy śmielej niż dotychczas sięgają po nowoczesne produkty budowlane i wykończeniowe.

Autor: HouseMarket.pl 11 stycznia 2017 14:41

Zakup wymarzonego mieszkania to przedsięwzięcie, które wiąże się dużymi kosztami. Nic więc dziwnego, że osoby poszukujące własnego lokum, próbują wśród setek ofert znaleźć taką, która spełni wszystkie ich wymagania.

Chcąc pogodzić kwestie ekonomiczne z najwyższym standardem wykonania i mając na uwadze komfort przyszłych lokatorów, deweloperzy śmielej niż dotychczas sięgają po nowoczesne produkty budowlane i wykończeniowe. W przypadku ścian takim materiałem są silikatowe bloczki grupy Silikaty, które wykorzystano m.in. w bydgoskich Apartamentach ZEN oraz na płockich osiedlach Żyzna i Saperska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przez długie lata powszechnym trendem w budownictwie wielorodzinnym było stosowanie tzw. wielkiej płyty. Taka konstrukcja obiektów dawała projektantom niewielkie możliwości kształtowania bryły, a nowo powstające budynki miały bardzo zbliżoną architekturę niezależnie od regionu, w którym powstawały.

Odejście od tradycyjnych schematów i podążanie za oczekiwaniami odbiorców, a także wybór wysokiej klasy produktów budowlanych i postawienie na nowoczesne technologie sprawiło, że nowo powstające osiedla są coraz bardziej przyjazne dla swoich mieszkańców. Jedną z propozycji, które w ostatnich latach zyskały uznanie projektantów osiedli mieszkaniowych są wyroby silikatowe, przeznaczone do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych i działowych, a także fundamentowych, piwnicznych i ogniowych.

Tego typu materiały zastosowane zostały m.in. w bydgoskich Apartamentach ZEN oraz na płockich osiedlach Żyzna i Saperska, w wymierny sposób poprawiając efektywność energetyczną budynków oraz zapewniając mieszkańcom ciche, przytulne i bezpieczne lokum.

Projekt: idealne mieszkanie

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z oczekiwań potencjalnych nabywców, dlatego też coraz większą wagę przykładają do wyboru odpowiednich materiałów. Dzięki temu są w stanie realizować inwestycje przyjazne mieszkańcom, a zarazem spełniające szereg surowych wymagań projektowych i wykonawczych. Silikatowe elementy murowe grupy Silikaty, ze względu na wysoką wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych, pozwalają na wznoszenie eleganckich, a zarazem stabilnych i bezpiecznych budynków, czyli takich, jakich szukają wymagający odbiorcy.

Co więcej, wysoka akumulacyjność cieplna bloczków ma wpływ na komfort termiczny w mieszkaniach, natomiast podwyższona izolacyjność akustyczna takich modeli jak np. Silikat A12 sprawia, że wzniesione z nich ściany stanowią skuteczną barierę dźwiękoszczelną. W praktyce oznacza to, że domownicy są skuteczniej oddzieleni od hałasów dobiegających z zewnątrz budynku, a także nie słyszą rozmów czy muzyki z sąsiednich mieszkań.

Kolejnym atutem silikatowych elementów murowanych, który doceniają projektanci nowoczesnych osiedli są ich nieograniczone możliwości aranżacyjne. Produkty takie jak Silikat N12, przeznaczone do wznoszenia przegród działowych, charakteryzują się gładką powierzchnią i można łączyć je na tzw. cienką spoinę, dzięki czemu ściany są idealnie równe.

W zależności od upodobań, lokatorzy mogą zatem szybko pomalować je na ulubiony kolor, położyć na nich tynk strukturalny lub kafle. Miłośnicy surowego wykończenia wnętrz mogą z kolei pozostawić ścianę nieotynkowaną i cieszyć się powierzchnią o industrialnym wyglądzie. Na koniec warto dodać, że produkowane przez grupę Silikaty bloczki mają jeszcze jedną zaletę, która sprawia, że doskonale sprawdzają się one w budownictwie mieszkaniowym – są wykonane z naturalnych surowców.

Wapienno-piaskowe elementy murowe nie emitują żadnych szkodliwych substancji, a ich zasadowy odczyn gwarantuje, że są one wolne od wszelkiego rodzaju zagrożeń mikrobiologicznych. Inaczej mówiąc: mieszkania, w których ściany wykonane są z silikatów cechują się przyjaznym mikroklimatem i doskonale nadają się nawet dla alergików.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych