Ciechanów przystępuje do programu Mieszkanie Plus

Prezydent Krzysztof Kosiński podpisał w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie list intencyjny w sprawie udziału miasta w programie Mieszkanie Plus.

Autor: HouseMarket.pl 13 grudnia 2016 09:47

Jak informuje Urząd Miasta Ciechanowa, władze miasta starając się wykorzystywać istniejące możliwości, chcą umożliwić budownictwo tanich mieszkań na wynajem. Nie przesądza to jednak o realizacji rządowego programu w Ciechanowie, dalsze działania i decyzje uzależnione będą bowiem głównie od polityki rządowej we wdrażaniu rozwiązań oraz od spółki odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

Ciechanów jest jedną z 56 gmin, które wstępnie przystąpiły do programu. Miasto proponuje, by miejscem inwestycji była działka w rejonie ulicy Powstańców Wielkopolskich. Na 80-arowym terenie jest już decyzja o warunkach zabudowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Wykorzystujemy szanse, które się pojawiają. Zgłosiliśmy swój akces, bo jeśli program okaże się realny i skuteczny, to ciechanowianie będą mogli skorzystać z tanich mieszkań na wynajem. Miasto zrobiło swoje. Ważne, że jesteśmy jednymi z pierwszych w Polsce, którym udało się wejść do programu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Jeżeli inwestycja dojdzie do skutku, zasady kolejności przyznawania mieszkań w ramach programu zostaną ustalone ustawowo. Będą przyznawane punkty, gdzie preferowane będą np. rodziny wielodzietne. Ostateczne decyzje zależeć mają od samych gmin, które określą preferencje w kontekście istniejących potrzeb danych grup.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych