Colliers kończy działalność w Rosji i Białorusi

Po ponad 28 latach działalności Colliers kończy działalność w Rosji i na Białorusi. To odpowiedź firmy na rosyjską inwazję na niepodległe państwo Ukrainę i jej obywateli oraz akt poparcia wobec wszelkich sankcji nałożonych na Rosję przez społeczność międzynarodową. Jak wyjaśnia firma, działania prowadzone przez Rosję nie znajdują żadnego uzasadnienia i są całkowicie sprzeczne z zasadami demokracji i wolności, które są bliskie Colliers.

Autor: housemarket.pl 08 marca 2022 11:33

  • Colliers likwiduje biura w Rosji i na Białorusi.
  • W wyniku konfliktu zbrojnego biuro firmy w Kijowie zostało zamknięte, a wszelkie operacje biznesowe zawieszone. 
  • Firma i członkowie kadry zarządzającej przekazali znaczne darowizny na rzecz Ukraine Crisis Appeal za pośrednictwem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. 

- Jestem zbulwersowany i zasmucony agresją, w konsekwencji której wiele osób niepotrzebnie straciło życie, a miliony Ukraińców musiało opuścić swoje domy. Nie możemy i nie będziemy stać bezczynnie. Nasza decyzja o wyjściu z Rosji i Białorusi jest decyzją, którą podejmujemy z pełną świadomością i przekonaniem. Dziękujemy naszym lokalnym pracownikom i partnerom za ich wieloletnią pracę – powiedział Jay Hennick, Global President & Chief Executive Officer w Colliers.

CZYTAJ TEŻ: COLLIERS INTENSYFIKUJE DZIAŁANIA W RAMACH ESG 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Colliers nadal stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i dobro swoich pracowników i klientów na Ukrainie, a także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W wyniku konfliktu zbrojnego biuro firmy w Kijowie zostało zamknięte, a wszelkie operacje biznesowe zawieszone. Firma koncentruje się obecnie na wspieraniu ukraińskich pracowników, którzy pozostają w kraju oraz tych, którzy szukają schronienia poza jego granicami, a także ich rodzin, które ucierpiały w wyniku działań Rosji. Oddziały Colliers w sąsiednich krajach zapewniają im m.in. tymczasowe zakwaterowanie oraz wsparcie finansowe.

- Jesteśmy poruszeni falą wsparcia ze strony pracowników Colliers z całego świata, którzy starają się pomóc w każdy możliwy sposób – dodaje Jay Hennick.

Firma i członkowie kadry zarządzającej przekazali znaczne darowizny na rzecz Ukraine Crisis Appeal za pośrednictwem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i innych organizacji charytatywnych. Aby zmaksymalizować wsparcie dla pomocy humanitarnej, Colliers zbiera również darowizny od pracowników za pośrednictwem Colliers Crisis Fund.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych