Colliers z usługami Living Services

Colliers wyodrębnia z oferowanych dotychczas usług działu Corporate Finance nową linię biznesową – Living Services, która skupi się wyłączenie na projektach z obszaru living. Colliers zaoferuje wsparcie w tej dziedzinie klientom działającym na rynkach nie tylko w Polsce, ale w całym rejonie CEE.

Autor: Housemarket.pl 19 października 2021 10:24

Tym samym dział Corporate Finance rozszerzył zasięg swoich działań, które obejmują obecnie: wsparcie klientów w zakresie doradztwa strategicznego i tworzenia platform inwestycyjnych, pozyskiwania różnych form finansowania (bankowego, zapotrzebowania na equity oraz fundraisingu) oraz wszelkich transakcjach w sektorze living. Eksperci działu służą swoim doświadczeniem również na każdym etapie tworzenia platform inwestycyjnych dla wszystkich klas aktywów: nieruchomości z sektora living, biur, obiektów magazynowych i produkcyjnych, różnego rodzaju obiektów handlowych i mixed-use, hoteli, a także data centre, life science oraz nowej gałęzi nieruchomości opartej na budownictwie modułowym.

Wyodrębnienie nowej linii biznesowej wymagało wprowadzenia zmian w strukturze działu. Dorota Wysokińska-Kuzdra została mianowana Dyrektorem Działu Corporate Finance i Living Services na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dorota wraz z teamem zrealizowała szereg transakcji na szeroko pojętym rynku mieszkaniowym. Mieliśmy przyjemność pracować przy największych transakcjach na rynku PRS w ostatnim czasie, doradzając konsorcjum Crestyl/Cornerstone oraz YIT przy realizacji platform mieszkań na najem. Doradzamy wielu deweloperom oraz inwestorom przy transakcjach oraz finansowaniu inwestycji w sektorze living. Rozszerzenie funkcji Doroty i wyodrębnienie linii Living Services jest przypieczętowaniem działań ostatnich kilkunastu miesięcy – mówi Monika Rajska-Wolińska, Dyrektor Generalna Colliers na region Europy Środkowo-Wschodniej. 

Dyrektorem Living Services został nowo zatrudniony Michał Witkowski. Do jego obowiązków będzie należało rozszerzanie usług z zakresu nieruchomości mieszkaniowych dla klientów Colliers - od doradztwa i wsparcia przy tworzeniu i realizacji projektów z sektora living (m.in. mieszkań na wynajem, akademików, domów senioralnych, ale także mieszkań na sprzedaż), poprzez generowanie biznesu oraz transakcji, po asset management, w tym najem i sprzedaż w imieniu inwestorów i deweloperów.

Michał posiada bogate doświadczenie na rynku nieruchomości, które obejmuje m.in. pełnienie obowiązków partnera i dyrektora ds. rozwoju biznesu w Platinum Group, dyrektora ds. sprzedaży, obsługi klienta, marketingu & komunikacji oraz członka zarządu Skanska Residential Development w Polsce, a także dyrektora ds. sprzedaży i marketingu w Atlas Estates Polska. Od kilku tak prowadzi też zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim na stiudach podyplomowych „Zarządzanie Nieruchomościami i Projektami Deweloperskimi”.

- Bardzo się cieszę z dołączenia do zespołu tak doświadczonego eksperta, jakim jest Michał. Pod jego przewodnictwem chcemy skonsolidować i połączyć szeroko pojęte doradztwo w sektorze mieszkaniowym, które wykracza poza tradycyjne doradztwo transakcyjne. Klient uzyska w Colliers ‘one-stop-shop solution’ - dostarczymy dane, pomożemy w ich analizie, wesprzemy transakcyjnie, ale także w zakresie zarządzania aktywami. Tak kompleksowe podejście w zakresie living jest dziś bardzo pożądane i poszukiwane przez klientów, gdyż w ostatnim czasie znacząco wzrosło zainteresowanie rynkiem mieszkaniowym w całym regionie CEE. Warszawa może być postrzegana jako jedno z najważniejszych rozwijających się miast w Europie pod kątem tego typu inwestycji. Ze względu na silny wzrost gospodarczy stolicy Polski i zachodzące w mieście zmiany społeczne, rynek PRS wyraźnie się powiększa, a liczba zagranicznych inwestorów zainteresowanych tych segmentem wzrasta – mówi Dorota Wysokińska-Kuzdra, Senior Partner, Dyrektor działu Corporate Finance i Living Services na region Europy Środkowo-Wschodniej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych