Columbus przyjmuje Archeton i wchodzi w pierwotny rynek domówhousemarket.pl - 12 marca 2021 10:54


Spółka Columbus Energy razem z właścicielem Archeton zbuduje nową jakość sprzedaży projektów gotowych domów.

W ramach podpisanego wczoraj porozumienia, Columbus Energy przejmie biznes gotowych projektów domów od Archeton. Razem z marką Archeton i Założycielem tej spółki, Columbus chce zbudować nowy biznes.

- Wspólny biznes z Założycielem jedej z najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze gotowych projektów domów, to możliwość promowania naszych produktów i usług na rynku, na którym powstaje ponad 80 tys. nowych domów rocznie. Szczegóły tego biznesu przybliżymy niebawem, jednak nasz plan i ciekawy “gamechanger” na tym rynku to kilka miesięcy ostrej pracy, która może przynieść znaczne korzyści dla całej Grupy Columbus. Obecnie mogę jedynie zdradzić, że opracowywane przez nas działania będą miłą i bardzo atrakcyjną niespodzianką dla wszystkich, którzy noszą się z zamiarem budowania domu wg własnego projektu - wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obie firmy ustaliły, że na potrzeby przyszłej współpracy zostanie powołana nowa spółka akcyjna - JV, w ramach której Archeton wniesie aktywa związane z bieżącą działalnością, m.in. prawa do projektów, markę, kapitał intelektualny i know-how, natomiast Columbus będzie finansował projekty i prowadził prace związane z rozwojem i promocją biznesu.

Umowa o współpracy i akt założycielski nowej Spółki JV zostaną podpisane do 15 maja 2021 r.