Coraz mniej pieniędzy na MdM

Program Mieszkanie dla Młodych został już wykorzystany w 70 proc., pozostało około 240 mln zł, a kwota z godziny na godzinę maleje. Średnio od nowego roku z dostępnej puli każdego dnia znika około 50-60 mln zł. Gdzie szukać domów z MdM-em?

Autor: HouseMarket.pl 04 stycznia 2017 15:26

Realizowany od 2014 roku rządowy program Mieszkanie dla Młodych cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Mimo że początkowo fundusze roczne nie były w całości wykorzystywane (w 2014 roku tylko 34,5 proc., a w 2015 wykorzystano 72,8 proc. środków), miniony rok był diametralnie inny. Tempo rozchodzenia się środków z rządowego programu MdM było zaskakujące. Już 16 marca Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił, że wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dofinansowanie. Ten rok zapowiada się podobnie.

Jak podają banki, na 4 stycznia do wykorzystania pozostało tylko 240 mln zł, dzień wcześniej kwota była wyższa o około 60, a 2 stycznia o 130 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Już od początku stycznia widoczny jest wzrost zainteresowania kupnem domu. Klienci śpieszą się z wnioskami tak, by skorzystać z pomocy państwa – mówi Weronika Potarzycka, specjalista z biura sprzedaży Planetbud Development.

Domy powstające w Zalasewie, Aleja Bukowa i Aleja Wiśniowa, nadal dostępne są w programie MdM. Pierwsze osiedle realizowane jest przy ulicy Kórnickiej. Inwestycja obejmuje budowę 37 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni, 75 i 84 mkw. Są to dwupoziomowe domy z salonem, aneksem kuchennym i WC na parterze oraz z trzema pokojami i łazienką na piętrze. Istnieje też możliwość adaptacji poddasza. Lokale mają ogródek oraz dwa miejsca postojowe w cenie domu. Natomiast Aleja Wiśniowa to osiedle zlokalizowane przy ulicy Rivoliego, na które składa się 29 domów bliźniaczych. Przyszłym mieszkańcom Planetbud Development proponuje trzy powierzchnie 75, 84 i 104,43 mkw.

– Osobom zainteresowanym kupnem domu w Zalasewie wykorzystując program MdM, radzimy pośpiech. Spływające do nas dane na temat wykorzystanych środków w ramach MdM-u stale się zmieniają, pula dostępnych funduszy maleje – podkreśla Weronika Potarzycka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych