Coraz więcej Holendrów mieszka w swoich samochodach

Setki Holendrów są zmuszone do mieszkania w swoich samochodach i ich liczba ciągle rośnie, informuje portal RTL Nieuws. Ta nowa forma bezdomności jest konsekwencją ubóstwa i braku mieszkań, ocenia portal.

Autor: PAP 06 września 2022 13:54

Mieszkanie we własnym samochodzie to nie ekstrawagancja, ale konieczność wielu Holendrów, napisał we wtorek RTL Nieuws. "Eksperci spodziewają się, że ich liczba wzrośnie z powodu rosnącego ubóstwa i niedoboru mieszkań" - czytamy w portalu.

"Zauważamy coraz więcej osób mieszkających w samochodach, ale także na działkach oraz starych, zbutwiałych łodziach" - mówi rzecznik organizacji pomocowej HVO-Querido w Amsterdamie, cytowany przez portal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cześć osób decyduje się na to, aby zamieszkać w samochodzie nie z powodów finansowych. "Daje im to wolność i niezależność od systemu" - powiedział RTL Nieuws Jan-Joseph Stok, który badał to zjawisko.

"To rosnąca społeczność, która posada swoje prywatne grupy w mediach społecznościowych, gdzie m.in. dzielą się poradami" - twierdzi Stok.

Według oficjalnych danych w Holandii jest ok. 40 tys. osób bezdomnych, ale eksperci cytowani przez portal szacują ich liczbę na 100 tys.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych