Cordia umacnia pozycję w Europie. Jakie inwestycje przygotowuje deweloper?

Grupa Cordia prowadzi działalność deweloperską na kilku europejskich rynkach. Poza Polską jest aktywna na Węgrzech, w Rumunii, a od jakiegoś czasu także w Hiszpanii, gdzie realizuje pilotażowy projekt - Jade Tower, czyli kompleks 116 apartamentów położony w samym sercu Costa del Sol.

Autor: housemarket.pl 27 października 2021 08:21

- Ważnym krokiem w naszej ekspansji międzynarodowej był zakup Polnord. Nie wykluczamy kolejnych tego typu akwizycji – być może także w Polsce. W realizacji planów rozwoju Grupy pomoże nam na pewno 150 mln euro zebranych z emisji obligacji przez spółkę matkę, Grupę Futureal - powiedział Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i prezes zarządu Polnord. 

Cordia działa na kilku rynkach europejskich. Na Węgrzech sprzedała do tej pory ponad 7 tys. mieszkań i buduje obecnie kolejne 1,4 tys. w samym Budapeszcie. W dodatku ma jeszcze w przygotowaniu następne 5,5 tys. lokali na różnych etapach realizacji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Rumunii Cordia ogłosiła na koniec 2018 r. swój drugi projekt mieszkaniowy – Parcului20 z 469 mieszkaniami. W rumuńskim banku ziemi Cordii znajdują się grunty w północnej i centralnej części Bukaresztu - w najbardziej pożądanych dzielnicach miasta, pozwalające na wybudowanie kolejnych 1 500 mieszkań.

Cordia działa też w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2020 r. przejęła firmę Blackswan Property (obecnie Cordia Blackswan), która rozpoczęła już sprzedaż apartamentów w ramach projektu The Gothic, w historycznej dzielnicy Birmingham. Cordia Blackswan rozwija też inne mieszkaniowe, komercyjne i biurowe projekty w tzw. Jewellery Quarter, w tym pracuje nad przebudową byłej siedziby Lloyd’s Bank.

W 2021 r. Cordia International poszerzyła swoją brytyjską ofertę o budżetowe usługi mieszkaniowe. Będzie je realizować pod markami zarejestrowanych dostawców (ang. Registered Provider) Auxesia Homes i St Arthur Homes – wspólnie z lokalnym partnerem strategicznym Matter Real Estate.

W 2020 r. Cordia weszła na rynek najmu w Niemczech, inwestując w firmę ARGO - właściciela nieruchomości mieszkaniowych w Dreźnie, Lipsku i Magdeburgu oraz dwóch projektów biurowych w Berlinie. Akcje firmy są notowane na giełdzie papierów wartościowych w Tel Avivie i Cordia ma w nich 15,9 proc. udziałów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych