COVID-19 nie zatrzymał fotowoltaicznej hossyhousemarket.pl - 10 czerwca 2020 11:13


Jak wynika z danych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, maj był rekordowy pod względem liczby złożonych wniosków w ramach programu „Mój prąd”. Wpłynęło 11 918 wniosków na dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych, co stanowi ponad 25 proc. wszystkich wniosków złożonych w II naborze programu. Łącznie w II naborze złożono już 46 226 wniosków.

- Pomimo wstrząsu gospodarczego, spowodowanego pandemią COVID-19 krajowy prosumenci nie porzucili planów związanych z inwestycją w fotowoltaikę. To efekt wzrostu świadomości społecznej w zakresie korzyści płynących z energetyki odnawialnej, zarówno w aspekcie ekologicznym, jak
i ekonomicznym. Spodziewamy się utrzymania pozytywnego trendu także w kolejnych miesiącach roku. Przekroczenie pułapu 2 GW zainstalowanej mocy w krajowym systemie PV to kwestia najbliższych miesięcy - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System, jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje klasyczne moduły monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów czy rozdzielnice. Dzięki otrzymanemu w maju bieżącego roku europejskiemu patentowi, spółka w niedalekiej przyszłości włączy do portfolio falownik własnej produkcji, który będzie w pełni wydajny przy instalacjach fotowoltaicznych montowanych.