Ćwiczenia ratowników na terenie pustostanu w Gdańsku

W najbliższych dniach rozbierany pustostan przy ul. Guderskiego w Gdańsku, gdzie mają powstać mieszkania, zamieni się w miejsce ćwiczeń doszkalających wyspecjalizowanych ratowników ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Gdańska.

Autor: housemarket.pl 17 stycznia 2022 16:58

  • W dniach 18-20 stycznia br. na terenie rozbieranego pustostanu przy ul. Guderskiego w Gdańsku odbędą się ćwiczenia strażaków.
  • Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza wykorzysta wyburzanie budynków do doskonalenia umiejętności poszukiwawczo-ratowniczych.
  • Właścicielem gruntu jest deweloper Domesta, który zgodnie z MPZP planuje w tym miejscu inwestycję mieszkaniową.

- Bardzo cieszy nas fakt, że przeprowadzane prace porządkowo-rozbiórkowe na gruncie przy ul. Guderskiego mogą przyczynić się do podniesienia umiejętności wyspecjalizowanych ratowników. To właśnie ich wiedza i umiejętności pozwalają na niesienie pomocy i ratowanie życia oraz zdrowia innych – mówi Michał Kijuć, dyrektor ds. realizowania inwestycji z Domesta.

W trakcie ćwiczeń ratownicy przeszukają gruzowiska z użyciem psów ratowniczych oraz sprzętu do lokalizacji osób zasypanych, w tym geofonu oraz kamer wziernikowych, przeprowadzą stabilizację elementów uszkodzonych budynków, wykonają przebicia przez elementy pionowe i poziome budynków w celu dotarcia do poszkodowanych i będą monitorować stabilność uszkodzonego obiektu z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Każdego dnia w ćwiczeniach weźmie udział kilkunastu ratowników.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Przeprowadzenie ćwiczeń jest bardzo istotne ze względu na doszkalanie z działań poszukiwawczo-ratowniczych, a wybrane miejsce ćwiczeń w idealny sposób odzwierciedla warunki zbliżone do rzeczywistej katastrofy budowlanej – tłumaczy Maciej Sapieha ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej w Gdańsku.

Po zakończeniu ćwiczeń i przeprowadzeniu prac porządkowych właściciel gruntu, deweloper Domesta, planuje zbudować w tym miejscu nową inwestycję mieszkaniową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych