Cztery łódzkie kamienice czeka remont. W planach m.in. mieszkania

Modernizacja czterech kamienic, w których powstaną m.in. mieszkania komunalne, budowa woonerfu i zazielenienie okolicy to plan metamorfozy ul. Mielczarskiego w Łodzi. Magistrat chce zrealizować te inwestycje do 2023 r. Właśnie rozpoczął się remont pierwszej kamienicy - jego koszt wynosi 6,5 mln zl.

Autor: PAP 27 września 2021 17:22

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek o planowanej metamorfozie ul. Mielczarskiego. Obecnie jest ona obszarem mocno zdegradowanym, natomiast do 2023 roku cztery stojące przy niej kamienice zostaną gruntownie zmodernizowane, a jezdnia i chodnik będą przekształcone w woonerf. Właśnie ruszył remont pierwszego budynku pod numerem 3.

"Kamienica przejdzie gruntowny remont od piwnic po dach. Parter po przebudowie przeznaczony będzie na działalność organizacji pozarządowych, w tym na kawiarnię i świetlicę twórczą dla dzieciaków ze Śródmieścia. Podwórko zostanie połączone z woonerfem na ul. Mielczarskiego oraz podwórzem famuły przy ul. Ogrodowej 26. Pojawi się na nim dużo zieleni, która uzupełni już rosnące drzewa" - podkreśliła Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wartość tej inwestycji wyniesie blisko 6,5 mln zł. Obejmuje ona również stworzenie nowej zielonej przestrzeni do sąsiedzkich spotkań - z alejkami, ławkami, stojakami na rowery i latarniami. Dla najmłodszych zaplanowano strefę animacji z bezpiecznym placem zabaw. Podwórko otoczone będzie ażurowym, stylizowanym ogrodzeniem.

"Obecnie prowadzimy intensywne prace inwentaryzacyjne i porządkowe wewnątrz kamienicy. Rozpoczęliśmy również pierwsze prace instalatorskie. Prowadzony przez nas remont obejmie przebudowę już istniejących mieszkań, ale i utworzenie zupełnie nowych lokali, które przeznaczone będą na działalność usługową. Przygotowujemy się również do rozpoczęcia prac przy odnowie jednej z ładniejszych elewacji przy ulicy Mielczarskiego" - zaznaczył kierownik budowy Krzysztof Hejmanowski.

Zgodnie z przedstawionym planem, do 2023 roku na ul. Mielczarskiego zostaną zmodernizowane cztery kamienice - pod numerami 3, 15, 22 i 33, co będzie kosztować blisko 30 mln zł. Powstaną w nich 55 mieszkania komunalne, cztery lokale użytkowe dla mikroprzedsiębiorców i mieszkanie chronione. Z kolei sama ulica zmieni się w woonerf o uspokojonym ruchu, z dużą ilością zieleni i uporządkowanymi miejscami parkingowymi. Start prac budowlanych w tej części projektu jest planowany na I kwartał 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych