Czy deweloperzy przekażą sprzedaż w inne ręce?

Polscy deweloperzy mają rozbudowane działy sprzedaży i najczęściej sprzedają w obrębie własnych działań. To wkrótce może się jednak zmienić - pisze Rzeczpospolita.

Autor: housemarket.pl 14 października 2021 15:25

Portal podaje, że deweloperów stawiających na outsourcing sprzedaży pojawi się na rynku znacznie więcej. Jak mówi Robert Chojnacki, prezes spółki redNet 24 w wypowiedzi dla serwisu, w miarę profesjonalizacji rynku będzie rosła rola także podmiotów specjalizujących się w sprzedaży. Zdaniem eksperta proces ten przyspieszyła pandemia, która utrudniła działania tradycyjnych biur sprzedaży.

Ekspert dodaje, że outsourcing wykorzystują deweloperzy zagraniczni, którzy nie posiadają rozbudowanych struktur w Polsce, fundusze inwestycyjne oraz mniejsi deweloperzy - sprzedający od dwóch do trzech inwestycji. Jak wyjaśnia Robert Chojnacki tworzenie w tym przypadku własnej sieci sprzedaży jest droższe niż outsourcing. Ekspert wskazuje, że po zewnętrzną sprzedaż sięgają nawet duże firmy, które prowadzą sprzedaż mieszkań w innym mieście niż to, gdzie zlokalizowane są ich główne struktury.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak czytamy, z takiej możliwości korzystają już m.in. Skarbiec Nieruchomości (fundusz inwestycyjny), Saturia Group (inwestycje w całej Polsce), White Stone (inwestycja w Szczecinie) czy Mera Pnefal (Miasteczko Wawer). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych