Czy grunt na warszawskiej Woli jest skażony?

Mieszkańcy nowych osiedli pobudowanych na warszawskiej Woli martwią się, że ich domy pobudowano na gruncie skażonym przez przedwojenne zakłady chemiczne. Sprawą zajmuje się prokuratura – informuje tvnwarszawa.tvn24.pl.

Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl 03 października 2016 15:09

Pod ubiegłego roku chemiczne zapachy na Woli się nasiliły. Okazało się, że przyczyną uciążliwości są przesiąknięte chemikaliami wody gruntowe. Jednocześnie tempa nabierała budowa nowego osiedla City Link, za które odpowiada firma Ronson Development.

Badanie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykazały, że robotnicy wypompowywali je przy okazji prac budowlanych, a potem spuszczali do kanalizacji. Po zmieszaniu ze ściekami uwalniały do powietrza chemiczne substancje, m.in. benzen, toluen i ksylen. To wszystko gromadziło się w kanalizacji miejskiej. Dalej przez kanalizację przedostawało się do mieszkań i potem na zewnątrz, na powietrze.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rolą dewelopera zainteresowała się też Prokuratura Rejonowa na Woli. Śledczy sprawdzają trzy kwestie. Po pierwsze – możliwe narażenie zdrowia i życia ludzkiego. Po drugie - skażenie środowiska wskutek zrzutu skażonej wody do kanalizacji miejskiej i w końcu - niedopełnienie obowiązków przez zarząd i pracowników firmy Ronson – informuje - tvnwarszawa.tvn24.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych