Czy Milenialsi zmienią rynek mieszkań premium?

- Lokalizacja jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru nieruchomości. Zwłaszcza w przypadku inwestycji premium odgrywa niebagatelną rolę – to nie tylko komfort mieszkania, ale również prestiż wynikający z najbardziej pożądanego adresu w mieście. Zauważamy, że w przypadku klientów zainteresowanych apartamentami w Bulwarze Drobnera ten czynnik ma ogromne znaczenie; niezależnie, czy kupują je na własne potrzeby, czy też inwestycyjnie jako zabezpieczenie na przyszłość – tłumaczy Emil Basta, pracownik dewelopera WPBM Mój Dom.

Rynek będzie się zmieniać

Wraz z upływem lat coraz więcej Millenialsów będzie dysponowało kapitałem, który pozwala zainwestować w nieruchomości premium. Niewykluczone zatem, że poza tak oczywistymi kryteriami jak lokalizacja czy potencjał inwestycyjny będą zwracać uwagę na udogodnienia. To pokolenie bardzo dobrze znające nowe technologie i przyzwyczajone do ich stosowania w rozmaitych dziedzinach życia.

Choć dziś udogodnienia smart home nie są jeszcze w standardzie, możliwe jest, że w perspektywie kilku lat staną się obowiązkowym elementem wyposażenia. Świadomość konsumencka i potrzeby tego pokolenia niewątpliwie będą kształtowały rynek nieruchomości – również tych luksusowych. Deweloperzy i architekci będą musieli wyprzedzać te tendencje, aby odpowiedzieć na oczekiwania nabywców zarówno pod względem samej oferty, jak i zasobności portfela Millenialsów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych