Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?HouseMarket.pl - 09 czerwca 2016 09:10


W 2015 roku wybudowano w Polsce ponad 100 tys. mieszkań na sprzedaż. Jak wśród nich znaleźć to jedno wymarzone? Deweloperzy podają pięć powodów, dla których warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym.

1. Urządzasz, jak chcesz
Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, stajesz się jego pierwszym właścicielem. Tym samym zyskujesz swobodę aranżacji i możliwość wprowadzenia zmian w układzie wymarzonego mieszkania. Dwa pokoje możesz połączyć w jeden przestronny albo wprowadzić dodatkowy podział. Dobierasz wyposażenie wnętrz, kolory ścian i sprzęty takie, które podobają się Tobie, a nie komuś, kto mieszkał, zanim się wprowadziłeś.

Lokale z rynku wtórnego są zwykle sprzedawane w pełni umeblowane z układem, który często trudno zmienić bez generalnego remontu. To kosztowne i pracochłonne, podczas gdy do nowego mieszkania można się szybko wprowadzić.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

2. Inwestujesz i oszczędzasz
Jeśli decydujesz się na kupno mieszkania od dewelopera, możesz wiele zaoszczędzić. Zyskasz nie tylko niższy czynsz niż w przypadku używanych mieszkań spółdzielczych. Nowe mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji, na przykład Zora w Wilanowie, to także inwestycja na przyszłość. Taki lokal od początku ma wyższą wartość niż ten z rynku wtórnego, a co się z tym wiąże, nie traci tak szybko na cenie.

Zakup mieszkania od dewelopera jest także mniej skomplikowany, jeśli chodzi o formalności i przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Dla kupującego to dodatkowa zaleta – oszczędność czasu.

3. Wybierasz i negocjujesz
Inwestorzy tacy jak White Stone Development oferują wiele mieszkań i dzięki temu kupujący ma możliwość negocjacji ceny i swobodnego wyboru lokalu. Mieszkanie używane oznacza godzenie się na kompromis w kwestii położenia czy dostępu do infrastruktury (sklepy, przedszkola, siłownie etc.), która jest dużo skromniejsza w przypadku starszych osiedli. Deweloperzy natomiast dbają o wybór jak najlepszych lokalizacji, atrakcyjnych pod budowę, a mieszkania znajdują się też często w niewielkich budynkach, które wyróżniają się modernistyczną architekturą i wysokim standardem.

4. Zyskujesz poczucie bezpieczeństwa
Twoje nowe mieszkanie powinno być bezpieczną enklawą. Oferta z rynku wtórnego rzadko kiedy spełnia takie wymagania. Miejsca, gdzie można pójść na spacer z dzieckiem, i spokojne kawiarnie w pobliskiej okolicy to gwarancja bezpiecznego relaksu. Ponadto nowe mieszkania oferują monitoring i całodobową ochronę. Lokal od dewelopera to również 3 lata gwarancji na ewentualne usterki.

5. Mieszkasz nowocześnie
Mieszkanie od dewelopera zawsze będzie nowocześniejsze niż lokal na osiedlu wybudowany przed laty. Zmieniają się nie tylko technologie stosowane w budownictwie czy materiały, lecz także projekty architektoniczne, które uwzględniają potrzeby mieszkańców. Kupując nowe mieszkanie, masz do swojej dyspozycji wiele miejsc parkingowych lub parkingów podziemnych, windy, zaplanowane strefy zieleni wokół inwestycji oraz place zabaw dla dzieci.