Danwood planuje budowę fabryki domów modułowych za 86 mln zł

Firma Danwood nabyła trzy działki w Białymstoku. Na zakupionych gruntach inwestor wybuduje fabrykę domów modułowych.

Autor: housemarket.pl 29 kwietnia 2021 15:00

Jak podaje PAP, miasto Białystok w 2021 roku sprzedało osiem działek pod inwestycje za sumę ponad 31,3 mln zł.

Trzy działki o łącznej powierzchni 8,8 ha za 13,5 mln zł kupiła firma Danwood. Firma podała w przekazanym PAP komunikacie, że w ciągu dwóch najbliższych lat będzie budować fabrykę domów modułowych. Wartość tej inwestycji to ok. 86 mln zł. W zakładzie pracę na początek ma znaleźć 250 osób.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Podjęliśmy decyzję o budowie nowej fabryki w związku z bardzo dynamicznym rozwojem sprzedaży w Niemczech, gdzie trafia 90 proc. naszych domów, a także w związku z planami zwiększenia sprzedaży w Polsce i na innych europejskich rynkach - poinformował w komunikacie Grzegorz Szkirel, członek zarządu Danwood.

Jak czytamy, dzięki tej inwestycji firma zwiększy produkcję o jedną czwartą do poziomu 2,5 tys. domów rocznie.

Władze miasta Białystok wystawiły już także na sprzedaż, kolejne siedem działek pod inwestycje, o łącznej powierzchni ok. 17 ha. Przetargi na te działki są zaplanowane na maj i czerwiec. Prezydent Truskolaski poinformował, że spodziewana kwota z tytułu sprzedaży tych nieruchomości to ok. 30 mln zł.

Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku poinformował, że jeżeli zainteresowanie inwestorów działkami się utrzyma, być może jeszcze w 2021 r. albo w 2022 r. wszystkie działki w podstrefie będą sprzedane.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych