Debiut Mieszkania Plus w Warszawie na gruntach Poczty Polskiej

Na dwóch działkach położonych na warszawskiej Woli powstanie 1100 nowoczesnych mieszkań na wynajem. To efekt umowy inwestycyjnej podpisanej pomiędzy Pocztą Polską a BGK Nieruchomości i jednocześnie pierwsza inwestycja w granicach miasta stołecznego Warszawy.

Autor: HouseMarket.pl 13 lipca 2017 12:09

Tereny, na których ruszą inwestycje, zlokalizowane są w południowo- zachodniej części dzielnicy Wola. Na pierwszej ponad dwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego 28 powstanie blisko 450 mieszkań, na drugiej - około trzyhektarowej znajdującej się przy ul. Worcella 1 - zostanie zbudowane około 650 mieszkań.

- Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań na wynajem w w przystępnych cenach – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa - Cieszę się, że to właśnie na gruntach Poczty Polskiej jako pierwszej spółki Skarbu Państwa rozpocznie się realizacja inwestycji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Działki na których będzie realizowana inwestycja zostaną wniesione przez Pocztę Polską w formie aportu, z kolei budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez spółkę BGK Nieruchomości.

- Nasza spółka realizuje program Mieszkanie Plus w ramach działań rynkowych, dlatego cieszy nas, że na zasadach komercyjnych pozyskaliśmy stołeczne grunty, doskonale położone i skomunikowane z warszawskim śródmieściem – podkreśla Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości. - Liczę na to, że realizowana na gruntach Poczty Polskiej inwestycja pokaże, że warto sięgać po niewykorzystywane tereny spółek Skarbu Państwa, by budować na nich mieszkania dla polskich rodzin

Zgodnie z podpisaną pod koniec maja umową ramową, Poczta Polska zobowiązała się do przedstawiania wykazów nieruchomości, które po przeprowadzeniu szczegółowych analiz mogą zostać zakwalifikowane na potrzeby programu Mieszkanie Plus.

- Poczta dysponuje atrakcyjnie położonymi terenami, które od dłuższego czasu nie były wykorzystywane zgodnie z potencjałem – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej. - Podpisując tę umowę Poczta Polska wychodzi naprzeciw realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus, pokazując, iż można dzisiaj realizować takie budownictwo na gruntach należących do Spółek Skarbu Państwa, z korzyścią dla Poczty Polskiej, BGK Nieruchomości jak i mieszkańców dużych i małych miast.

W części komercyjnej program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem.

- Odwrócenie niekorzystnych trendów demograficznych to jeden z nadrzędnych celów, jaki przyświeca polskiemu rządowi – zaznacza Witold Słowik, wiceminister rozwoju. – Mieszkanie Plus, stawiając w centrum poprawę jakości życia polskich rodzin, może się do tego przyczynić. Ten program będzie miał realny wpływ na wzrost społeczny i rozwój gospodarczy kraju.

Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1200 mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami Skarbu Państwa, wynosi 10 tysięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych