Deweloperska inicjatywa 500 Minus

Deweloperzy przygotowali propozycję obniżenia kosztów budowy mieszkań. Inicjatywa 500 Minus to projekt polegający na tym, aby wprowadzić zmiany do przepisów, dzięki którym można byłoby budować taniej.

Autor: Housemarket.pl/wyborcza.biz 13 października 2016 12:39

Narodowy Operator Mieszkaniowy deklaruje, że będzie budował za 2,5 tys. zł za metr kwadratowy. - Chcemy też się do tego przymierzyć, ale mówimy rządowi, że aby to było możliwe, trzeba zmienić i uprościć przepisy – mówi Marek Poddany, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” Marek Poddany zwrócił uwagę, że skoro rząd dostrzega potrzebę budowy tanich mieszkań, to powinien likwidować bariery, które podnoszą koszty. PZFD przedstawił Program 500 Minus, w którym zaproponował zmiany, m.in. w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Marek Poddany dodał, że jeśli propozycje deweloperów zostaną uwzględnione, wówczas będzie można budować o 500 zł taniej na każdym metrze kwadratowym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski przyznał w „Gazecie Wyborczej”, że resort pracuje nad nowelizacją tego rozporządzenia. Zwrócił uwagę, że sprawa nie jest prosta, bo zbyt duże odchudzenie przepisów mogłoby być odebrane przez opinię publiczną jako powrót do substandardu z czasów PRL. Ponadto w grę wchodzi bezpieczeństwo użytkowników budynków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych