Deweloperzy budują blisko szkół

Rodzice często wybierają dom, z myślą o szkole tuż obok, bo to pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba przeznaczyć na dojazdy.

Autor: HouseMarket.pl 20 września 2016 12:55

Jedna z najpiękniej położonych poznańskich szkół podstawowych znajduje się na osiedlu Ogrody. Mali mieszkańcy, mają do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Hangarowej dosłownie kawałeczek drogi, podobnie jak ich koledzy z Nowych Ogrodów. Wystarczy niecały kwadrans, by dotrzeć na lekcje spacerem lub kilka minut kiedy pociechę przywiezie rodzic.

– Rodzice, kupując dom kierują się nie tylko dobrem własnym, ale również, a może przede wszystkim, dzieci. Dlatego wybraliśmy miejsce na inwestycję, które będzie idealne dla rodzin z dziećmi. Blisko jest szkoła, a po lekcjach można wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego lub nad Jezioro Rusałka – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Naprzeciwko Osiedla Atrium Grunwald przy ulicy Bosej, znajduje się Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera. – Wystarczy przejść przez przejście dla pieszych i jesteśmy na miejscu – zaznacza Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Niedaleko jest również Przedszkole nr 8.

Natomiast 900 m od osiedla Reduta Nowe Podolany, inwestycji Ekonbud-Fadom, jest położona Szkoła Podstawowa nr 62, im. Gen. Stanisława Taczaka. – To idealne rozwiązanie, kiedy chcemy odebrać pociechę ze szkoły i wspólnie wrócić do domu – zapewnia Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Dom za miastem, ale blisko szkoły

Oczywiście nie wszystkie inwestycje deweloperskie są położone w centrum miasta. Wiele osób ceni sobie możliwość spędzania popołudnia, po szkole i pracy, w otoczeniu przyrody i poza centrum. Greenbud Development, posiadający inwestycje w Paczkowie, Siekierkach Wielkich i Gortatowie, czyli w okolicach Swarzędza, wyróżnia się świetną lokalizacją.

W Paczkowie, gdzie powstaje 10 domów w zabudowie bliźniaczej, znajduje się nowy budynek zespołu szkół, co zapewnia edukację na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. Również podstawówka i gimnazjum znajdują się w Zespole Szkół w Siekierkach. Uczniowie z Gortatowa mogą skorzystać z autobusu, aby dojechać do Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu.

Dobrym zapleczem edukacyjnym w przypadku wszystkich osiedli może również pochwalić się Planetbud Development, który aktualnie realizuje pięć inwestycji. Kształcący się mieszkańcy Osiedla Liliowego w Swarzędzu w niedalekiej odległości mają szkoły i gimnazja. W okolicy Osiedla Tulipanowego, jak i blisko Osiedla Wiosennego II mieszczą się trzy przedszkola, szkoła podstawowa i gimnazjum.

– Dogodne lokalizacje naszych inwestycji pozwalają, by dziecko pokonując kolejne szczeble edukacji, wciąż było blisko domu, a to z pewnością daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju dla rodziców – podkreśla Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development. Deweloper wprowadził na rynek nowe projekty Aleję Bukową i Aleję Wiśniową, w pobliżu których również znajdują się placówki oświatowe różnego szczebla.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych