Deweloperzy budują na potęgę. Oto spektakularne inwestycje mieszkaniowe ogłoszone w I kwartale 2022 roku

Niedobór mieszkań w Polsce jest nadal bardzo wysoki. Deweloperzy starają się zaspokoić potrzeby rynku budując najwięcej w historii i to na dużą skalę. Prezentujemy największe inwestycje mieszkaniowe ogłoszone przez deweloperów w I kwartale 2022 roku.

Autor: housemarket.pl 31 marca 2022 08:48

1. Start budowy Strefy Progress w Łodzi, OKAM 

Uroczystość wkopania symbolicznej łopaty na pierwszej łódzkiej inwestycji mieszkaniowej OKAM - Strefie Progress odbyła się 23 marca br. W ramach projektu, w czterech budynkach powstanie blisko 300 mieszkań oraz kilka lokali usługowych. Obiekt oferować będzie mieszkańcom szereg wygód, m.in. lokal mieszkańca z częścią do coworkingu, bezpłatną wypożyczalnię rowerów, hulajnóg i pojazdów elektrycznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Piotrkowska 217, tworząc kompleks dający nie tylko przestrzeń do mieszkania, ale także umożliwiający korzystanie z kultury i rozrywki kilka kroków od domu.

2. Inwestycja przy ulicy Jacka Malczewskiego w Radomiu, Combo Radom

Przy ulicy Jacka Malczewskiego w Radomiu Combo Radom wybuduje budynek mieszkalny z częścią usługowo-handlową oraz garażem podziemnym. Budynek został zaprojektowany w formie 14-kondygnacyjnej wieży, która zostanie otoczona dwukondygnacyjną częścią cokołową mieszczącą usługi.

Architektura budynków nawiąże do tradycji radomskiego modernizmu, a przy kształtowaniu elewacji przyjęto założenie, aby w maksymalny sposób zdynamizować bryłę zmniejszając optycznie skalę obiektu. Na niższych piętrach od strony wschodniej i zachodniej przewidziano ciągi loggii oraz wykuszy ułożonych naprzemiennie, tworzących zróżnicowaną, ekspresyjną tektonikę fasady. Moduły elewacji będą lekko skręcone, co nadaje indywidualny charakter budynku. W ramach inwestycji powstanie 145 mieszkań i trzykondygnacyjny garaż podziemny.

3. Sady Ursynów w Warszawie, Robyg

Robyg otrzymał pozwolenie na budowę nowej warszawskiej inwestycji - Sady Ursynów, w pobliżu Toru Wyścigów Konnych „Służewiec”. Powstaną tu kameralne, czterokondygnacyjne budynki i mieszkania z ogródkami, tarasami i balkonami. Łącznie na osiedlu w 6 etapach powstanie ponad 600 mieszkań, a także funkcjonalne zaplecze handlowe i usługowe. Tereny wokół budynków zostały zaprojektowane z dużym nasyceniem zieleni i bogatych w nasadzenia drzew owocowo-ozdobnych, powstaną drogi, chodniki, elementy małej architektury oraz bezpieczny plac zabaw dla dzieci.

4.  Apartamenty Rytm na Kabatach, Echo 

W miejsce supermarketu, Echo Investment wybuduje apartamentowiec, który oferować będzie łącznie 288 apartamentów o zróżnicowanych metrażach, ogród linearny, strefy sąsiedzkie w postaci m.in. wspólnego tarasu na dachu oraz liczne innowacyjne udogodnienia w lokalach, budynkach i ich otoczeniu. Apartamentowiec zostanie zrealizowany w ramach jednego etapu, a klucze do mieszkań będą przekazywane już w przyszłym roku.

5. "On Top Living", IMMOFINANZ

„On Top Living” to koncepcja smart living stworzona przez IMMOFINANZ, która ma wyznaczać społeczne i środowiskowe standardy inteligentnego zagęszczania gruntów. Dzięki modułowej konstrukcji drewnianej, przyszli najemcy będą mieli do wyboru szeroką gamę konceptów mieszkaniowych, jak np. mini lofty czy apartamenty rodzinne. Liczne wspólne przestrzenie, takie jak świetlice, place zabaw czy ogrody na dachu będą miały na celu wniesienie żywego ducha do obszarów mieszkalnych i promowanie wymiany społecznej. W ramach inicjatywy firma zapewni, w średnim terminie, do 12 tys. mieszkań.

6. Grochowska 1 w Warszawie, Grupa Antczak

Projekt Grochowska 1 będzie wizytówką Grupy Antczak na rynku PRS, stanowiąc jednocześnie forpocztę dla kolejnych akwizycji w tym segmencie – w pierwszej kolejności w Warszawie i Trójmieście. Projekt, przygotowany przez pracownie BBGK Architekci i SAAW, zakłada realizację 204 mieszkań oraz szereg udogodnień dla mieszkańców - m.in. wygodną przestrzeń coworkingową, kawiarnię oraz taras dla na ostatnim piętrze. Budowa 10-piętrowego obiektu o wysokości około 30 metrów ruszy w trzecim kwartale 2022 roku.

7. Matexi Polska szykuje projekt "Mixed-use"

Matexi Polska zabezpieczyła grunt w Warszawie. Spółka planuje budowę nowoczesnego projektu wielofunkcyjnego na działce przy ul. Komitetu Obrony Robotników. Nieruchomość położona jest w niewielkiej odległości od lotniska, a także ścisłego centrum Warszawy. Na działce powstanie projekt wielofunkcyjny, łączący funkcję mieszkaniową, hotelową i PRS.

8. Kompleks Solea na warszawskim Służewcu, Apsys Polska

W dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach inwestycji Solea Mieszkania przy Wyścigach o kaskadowym układzie zaplanowano 91 mieszkań liczących od jednego do pięciu pokoi: od kameralnych studio o powierzchni 25 mkw., po dwupoziomowe apartamenty o powierzchni ponad 140 mkw. Podwyższony standard nieruchomości będzie widoczny zarówno w poszczególnych lokalach, jak i w częściach wspólnych, gdzie zaplanowano liczne udogodnienia dla mieszkańców. Mieszkania mają się charakteryzować ponadstandardową wysokością i doskonałym doświetleniem światłem dziennym, a ich właściciele będą mieli do dyspozycji indywidualne przestrzenie zewnętrzne (ogródki, tarasy, balkony i loggie). Pod budynkami znajdzie się podziemny parking z miejscami postojowymi dla samochodów, wózkownią i pomieszczeniami do przechowywania rowerów. Inwestycja zapewnia dostęp do rozbudowanej infrastruktury transportu publicznego, w tym dwóch pobliskich stacji metra – Służew i Ursynów, a także szerokiej oferty handlowo-usługowej, edukacyjnej oraz terenów rekreacyjnych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2023 roku.

9. Osiedle Dobrynów w Katowicach, TDJ Estate

W marcu TDJ Estate zainicjował w Katowicach nową inwestycję o nazwie Dobrynów, która obejmie 8 budynków z 404 mieszkaniami, 9 lokalami usługowymi i klubem mieszkańca. Budowa i sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego etapu już się rozpoczęły. Wyróżnikiem osiedla będzie wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 2000 mkw., który zostanie podzielony na kilka stref aktywności. Znajdzie się w nim przestrzeń do zabaw dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, ogródek społeczny oraz miejsce do oglądania seansów filmowych w ramach kina letniego. Całość uzupełni bogata i zróżnicowana roślinność z drzewami, krzewami i kwiatami.

10. Sienkiewicza Residence we Wrocławiu, Bouygues Immobilier Polska

Komfortowo i w dobrym stylu - tak według Bouygues Immobilier Polska będzie można mieszkać w apartamentach budynku po Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu.

Francuski deweloper Bouygues Immobilier postawi przy ul. Sienkiewicza 32 Sienkiewicza Residence, inwestycję w dwóch stylach: historycznym i nowoczesnym. Naprzeciwko Ogrodu Botanicznego powstanie 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 mkw. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego oraz klimatycznie urządzonej sali bilardowej.

11. Osiedle Nad Odrą, J.W. Construction Holding

Osiedle Nad Odrą jest drugim projektem ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction realizowanym w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Pierwszy to ukończony już wieżowiec Hanza Tower, najwyższy w Szczecinie budynek apartamentowo-komercyjny. Dzięki inwestycji Nad Odrą szczecinianie zyskają mieszkania z panoramicznymi przeszkleniami z widokiem na Odrę i lewobrzeżny Szczecin, w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Szczecina. Mieszkańcy osiedla będą mogli cumować jachty i łodzie pod własnym budynkiem. Łącznie w inwestycji Nad Odrą powstanie prawie 800 lokali.

12. Apartamenty Ludwiki w Warszawie, Dom Development

Apartamenty Ludwiki powstają w sercu warszawskiej Woli. Docelowo na osiedlu powstanie łącznie 5 budynków, liczących od 3 do 8 pięter. Standard budynku podkreślą m.in. duże, drewniane okna oraz wysokość pomieszczeń sięgająca 2,7 metra. Na elewacji budynków pojawią się szlachetne materiały, m.in. szkło, stal, aluminium, laminat oraz mineralna płytka klinkierowa, a we wnętrzach gresy i marmur naturalny. Każdy z apartamentów będzie miał przestronną loggię, balkon lub taras, a te znajdujące się na parterze - prywatne, zielone ogródki. Na terenie osiedla zaplanowano miejsca do rekreacji: place zabaw dla dzieci i miejsca relaksu dla dorosłych. Powstanie także ścieżka dla biegaczy wokół kwartału zabudowy. Dla wygody mieszkańców inwestycję zaprojektowano w duchu smart building (tzw. inteligentnego budynku), z zastosowaniem rozwiązań, które pozwalają m.in. na otwieranie bram, furtek czy drzwi wejściowych za pomocą smartfona lub smartwatcha oraz automatyczne przywoływanie windy. Na osiedlu pojawi się również paczkomat obsadzony roślinnością.

13. Solen Kabaty w Warszawie, Skanska

Solen Kabaty to prestiżowy, kameralny i ekologiczny apartamentowiec, który powstanie tuż obok Lasu Kabackiego, będącego jedynym z ulubionych miejsc rekreacyjnych mieszkańców Warszawy. W inwestycji powstaną 102 mieszkania o metrażach od 44 do 130 mkw. Projekt zakłada wybudowanie jednego czteropiętrowego budynku o klasycznej, a jednocześnie zjawiskowej formie - wyraźnie inspirowanej naturą. Za projekt apartamentowca odpowiada znana pracownia architektoniczna – Kulczyński Architekt. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na IV kwartał 2023 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych