Deweloperzy pomogli dzieciom

Świąteczna magia dociera także tam, gdzie jej wielkie działanie jest szczególnie potrzebne. Dlatego w ramach X edycji akcji Deweloperzy Dzieciom wyjątkowe prezenty otrzymało blisko 100 wychowanków z dziewięciu domów dziecka w Poznaniu i Wielkopolsce. Wsparcia udzieliło aż 40 firm deweloperskich.

Autor: housemarket.pl 27 grudnia 2021 16:04

Bliskość rodziny, dom, który jest azylem - dla wielu z nas to codzienność, ale dla niektórych tylko marzenia. O cudownych, pełnym radości świętach myśli wiele dzieci, ale nie zawsze te marzenia mogły się ziścić. By świąteczny, wyjątkowy klimat mógł dotrzeć do domów dziecka, a przede wszystkim do serc ich mieszkańców, co roku firmy deweloperskie łączą swoje siły i solidarnie wspierają akcję Deweloperzy Dzieciom, organizowaną przez Mission Public Relations.

Tegoroczna, jubileuszowa, dziesiąta odsłona miała mieć wyjątkowy charakter. W uroczystym świętowaniu przeszkodziła trwająca pandemia, a troska o wszystkich uczestników wydarzenia nie pozwalała na organizację nawet w najbardziej ścisłym reżimie sanitarnym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W związku z tym, odwiedziliśmy domy dziecka, przekazując prezenty na ręce opiekunów i dzieci, rzecz jasna z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa. Dzięki dobremu sercu darczyńców, mogliśmy odwiedzić dziewięć domów dziecka, w tym blisko 100 podopiecznych, by wręczyć podarunki. Finał akcji trwał od 13 grudnia - mówi Hubert Maćkowiak, z firmy Mission Public Relations.

Po raz drugi akcja Deweloperzy Dzieciom organizowana była w tak trudnym dla wszystkich momencie. Warto podkreślić, że bez względu na pandemię lub jej brak, przedstawiciele branży deweloperskiej z wielką chęcią zaangażowali się w akcję. Ponadto jej patronem tytularnym został Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Do X edycji włączyli się: Agrobex, Area Development, Artbud, ArtLocum, Ataner, Constructa Plus, Cordia Polska, Dombud Development, Dom-Eko, EBF Development, Fludra Development, Gravis Developer, Greenbud Development, Grupa Inwest, Inwestycje Wielkopolski, Jakon Inwest, KDM Deweloper, KM Building, Konimpex-Invest, KosDom, Lepiko Developer, Linea Deweloper, Mak-Dom, Monday Development, Nexity, Nickel Development, NovaForm, Nowa Murowana, Planetbud Development, Proxin, Quadro Development, Rehaz, Robyg, Skaland, Sky Investments, Spravia, UWI, Villa Developer, Vinci Immobilier, Virke.

- Z wielkim entuzjazmem po raz kolejny dołączyliśmy do akcji Deweloperzy Dzieciom. Ta wspaniała inicjatywa daje wiele radości najmłodszym z Domów Dziecka, którzy w Święta szczególnie potrzebują wsparcia, otuchy, wiary w dobro otaczających ich ludzi. Cieszymy się, że tradycyjnie i my możemy podarować im trochę uśmiechu, mimo że – ze względu na panującą sytuację - nie możemy wesprzeć dzieciaków swoją obecnością. Ta oraz inne akcje charytatywne to także wartościowe wydarzenia dla firm – łączą pracowników, dają nam siłę do działania. Dzięki takim inicjatywom możemy ukierunkować naszą energię w bardzo dobrym kierunku, z korzyścią dla potrzebujących - podkreśla Joanna Brzykcy-Orzechowska, koordynator działu marketingu w Monday Development.

- Okres bożonarodzeniowy to moment radości, płynącej z możliwości bycia razem, bez względu na wszelkie okoliczności. Przeżyć piękne chwile z najbliższymi, z uśmiechem na twarzy to marzenie każdego z nas. Taka akcja, jak Deweloperzy Dzieciom wiele nas uczy. Pokazuje, że możemy drugiemu człowiekowi ofiarować swoją uwagę i ciepło, a przede wszystkim otworzyć się, gdy komuś tego brakuje. Do domów dziecka zostały przekazane życzenia świąteczne, uśmiechy, wrażliwość, ale rzecz jasna także prezenty, które są wyrazem uczuć, jakimi darzymy bliźniego - mówi Agnieszka Kosmala, specjalista ds. marketingu firmy Artbud.

- Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Akcja Deweloperzy Dzieciom sprawia, że branża deweloperska łączy się w tak szczytnym celu, a jednocześnie inspiruje do dalszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu - wyjaśnia Izabela Lisowska-Drewniak, Kierownik zespołu marketingu z firmy Cordia Polska.

- Cieszymy się, że tylu darczyńców zaangażowało się w akcję Deweloperzy Dzieciom, w tym także członkowie Oddziału Poznańskiego PZFD. Dobro buduje kolejne dobro. Warto o tym pamiętać każdego dnia i na wielu płaszczyznach. Należy dostrzegać społeczny wymiar podejmowanych przez siebie decyzji - podsumowuje Andrzej Marszałek, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych