Deweloperzy posadzili las

Druga edycja akcji „Do nasadzenia” odbyła się w sobotę 16 października na terenie Leśnictwa Dywan w Nadleśnictwie Lipusz (woj. pomorskie). Zalesiono 9-hektarowy teren wykorzystując przy tym 90 tys. sadzonek. Wydarzenie zorganizowała firma Torus z Gdańska, członek Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który był również partnerem akcji.

Autor: housemarket.pl 20 października 2021 09:12

W wydarzeniu wzięło udział blisko 20 firm, a partnerem strategicznym była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku. Sadzenie drzew i odtwarzanie lasu na terenach zniszczonych przed kilkoma laty przez huragan – czy może być lepszy pomysł na aktywne spędzenie sobotniego dnia w gronie współpracowników, przyjaciół, a nawet rodzinnym – wraz z dziećmi? Blisko 850 osób nie miało co do tego wątpliwości. W ostatnią sobotę przy wsparciu leśników nasadzili 90 tysięcy młodych drzew, które za kilkadziesiąt lat będą gęstym, strzelistym lasem, bogatym w modrzewie, sosny, brzozy i inne gatunki drzew.

– Dzisiaj, w dobie pandemii, jak chyba nigdy wcześniej jesteśmy spragnieni bezpośrednich spotkań. Potrzebujemy też integracji, zwłaszcza, że większości z nas nie ma jeszcze na co dzień w biurach i rzadko mamy okazję przebywać w tak licznym gronie. Dzięki tej akcji możemy fajnie spędzić czas, wspólnie i na powietrzu. Jako deweloper dostrzegamy wyzwania związane ze zmianami klimatu, ze środowiskiem, a ekologia jest coraz silniej ugruntowana w naszej strategii rozwoju. Ogromnie się cieszę z efektów tej akcji i dziękuję za tak liczny odzew – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus będącej pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spotkanie z leśnikiem

W Nadleśnictwie Lipusz, które najbardziej ucierpiało w nocnym huraganie z 11/12 sierpnia 2017 roku powierzchnia zniszczonych lasów wyniosła blisko 18 tys. ha, w tym ok. 4,2 tys. ha to lasy zniszczone całkowicie. Dotychczas udało się na tych terenach przywrócić drzewka na powierzchni 2,6 tys. ha – drzewostan odtworzono więc w blisko 62 proc.

- To już drugi raz, kiedy wspólnie z Torusem i innymi firmami sadzimy drzewa, a mogę zdradzić, że myślimy już o kolejnych akcjach! Jako Polski Związek Firm Deweloperskich chcemy inspirować i motywować branżę i naszych Członków do inwestowania w zieleń, ekologię i dobro naszej planety. W akcji z ramienia PZFD wzięli udział pracownicy naszych firm członkowskich wraz z rodzinami: Albero Invest, Alter Investment, DZP Invest Kiereccy, Inwestgrupa, Ekolan, Hanza Grupa Inwestycyjna, Inpro, Inwestycje Wielkopolski, PZFD Trójmiasto, TPS Reapolis, Spectra Development oraz Paweł Wołejsza z Eco Avengers – mówi Konrad Płochocki, wiceprezes i dyrektor generalny PZFD.

CZYTAJ TEŻ: PZFD OCENIA BANKI 

Zielonym do góry

Tłum blisko 850 osób, które przybyły w sobotę sadzić drzewa, robił ogromne wrażenie, nawet na leśnikach. Mimo weekendu i piknikowej atmosfery, po krótkim powitaniu i instruktarzu wszyscy uczestnicy zabrali się do ciężkiej pracy. Najpierw wbić kostur lub szpadel i zrobić odpowiedni otwór w specjalnie przygotowanej na tę okazję glebie, potem „zanurzyć” korzeń sadzonki, na końcu przysypać i utwardzić. Niby proste, ale jak to przemnożyć przez setki, tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy powtórzeń, robi się z tego kawał dobrej roboty, w dodatku na rzecz wspólnego dobra, jakim jest las.

- Dzięki akcji Do nasadzenia możemy bezpośrednio dotknąć natury i tematu ekologii. Nie tylko robimy coś pożytecznego, ale też zwiększa się nasza świadomość i wiedza na temat naturalnego środowiska. Ludzie, w tym także dzieci, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy i uwrażliwiają, a to jest bardzo ważne z perspektywy budowania świadomości i kształtowania postaw. Człowiek – ekologia – edukacja – te trzy elementy nie bez powodu na stałe zostały wpisane do naszej strategii CSR. Jesteśmy deweloperem, na co dzień tworzymy przestrzeń pracy, ale tak przy budowie biurowców, jak i poza naszą główną działalnością, uwzględniamy aspekty proekologiczne – mówi Monika Brzozowska, z-ca dyrektora marketingu w firmie Torus.

Ze względu na limit uczestników nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w akcji, dlatego w tym roku była też możliwość dołączenia do akcji wirtualnie, zgłaszając internetowo chęć zasadzenia swojego drzewka. W Leśnictwie Dywan przygotowana była specjalna strefa internautów, gdzie po zakończeniu zasadniczej części zaplanowanych na ten dzień prac, ekipa TORUSA wraz z leśnikami wykonała 400 dodatkowych nasadzeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych