Deweloperzy ruszają na pomoc uchodźcom. PZFD zachęca do wsparcia

PZFD angażuje się w pomoc uchodźcom i osobom dotkniętym skutkami wojny. Związek inicjuje zbiórkę oraz uruchamia serwis pośredniczący w organizacji pracy osobom z Ukrainy.

Autor: housemarket.pl 02 marca 2022 13:38

W związku z rozpoczęciem w pełnej skali w czwartek 24.02 napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, PZFD angażuje się w pomoc uchodźcom i osobom dotkniętym skutkami wojny.

W tym celu związek uruchamia kolejne inicjatywy, w tym formularz, w którym zbierane będą informacje od firm z branży deweloperskiej i powiązanych na temat wolnych stanowisk i miejsc pracy, które branża będzie mogła zaoferować uchodźcom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Uprzejmie prosimy Państwa o dokonanie przeglądu dostępnych, choćby tymczasowych, miejsc pracy w firmach i uzupełnienie dostępnej pod linkiem ankiety. Zebrane informacje zostaną przekazane, przy dalszej koordynacji ze strony PZFD, organizacjom i instytucjom, które zajmują się pomocą Ukraińcom i Ukrainkom w odnalezieniu się na rynku pracy. Krajowa Izba Radców Prawnych zadeklarowała zaangażowanie się w udzielanie nieodpłatnej pomocy pracodawcom przy formalnościach związanych z zatrudnianiem ukraińskich uchodźców - podaje PZFD w komunikacie.

PZFD uruchomiło także specjalny numer konta, pod którym można dokonywać wpłat na pomoc Ukrainie i narodowi ukraińskiemu w związku z rosyjską agresją. Środki zgromadzone w ramach zbiórki zostaną przekazane jako pomoc branży deweloperskiej po konsultacji z ukraińskimi organizacjami (np. Ukraiński Dom w Warszawie i Fundacja „Nasz Wybór”) na cele, które w danym momencie będą najbardziej żywotną potrzebą.

- Już dziś wiemy, że potrzeby, wraz z rozwojem sytuacji, ulegają dynamicznym zmianom, stąd po zebraniu odpowiedniej puli środków przekażemy je w konsultacji z osobami mającymi bezpośredni kontakt z zaangażowanymi w działania w Ukrainie - podaje związek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych