Deweloperzy wybierają Węglin Południowy w LublinieHouseMarket.pl - 02 lutego 2016 12:15


Dzielnica Węglin Południowy to dziś najszybciej rozwijająca się część Lublina. W 2016 r. deweloperzy planują oddanie kolejnych budynków w tej dzielnicy, co ma istotny wpływ na rozwój całego miasta.


Aktualnie już blisko osiem tysięcy osób mieszka w dzielnicy Węglin Południowy. Wkrótce ta liczba powiększy się dzięki kilku deweloperom, którzy kończą budowę nowych mieszkań i w najbliższym czasie zostaną one oddane do użytku lokatorom. Centrum tej dzielnicy to ulica Jana Pawła II, która oprócz tego, że zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta, skupia również najważniejszą dla mieszkańców infrastrukturę – galerie, sklepy, punkty usługowe czy restauracje.

Atrakcyjna lokalizacja dzielnicy Węglin Południowy stanowi doskonały obszar inwestycyjny dla deweloperów. Jedno ze swoich najnowszych przedsięwzięć Sky House finalizuje lubelski deweloper Wikana. Budynki zostały zaprojektowane tak, aby wyróżniały się nowoczesną formą, a zarazem komponowały się z architekturą i stylistyką istniejących już zabudowań. Zakończenie całości inwestycji planowane jest na 2017 rok.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z kolei w połowie roku będą gotowe pierwsze mieszkania w inwestycji dewelopera Willowa IIOsiedle Leśne Zacisze przy ul. Jantarowej. Przedsięwzięcie składa się z nowoczesnych, kameralnych budynków o podwyższonym standardzie. Mieszkania na osiedlu Leśne Zacisze spełniają oczekiwania zarówno zwolenników tradycyjnych wnętrz, jak i osób ceniących nowoczesne aranżacje.

- Klienci, którzy już zdecydowali się na zakup mieszkań w Leśnym Zaciszu, podkreślają, że doceniają lokalizację inwestycji i szeroki wybór mieszkań – mówi Paulina Jaszczewska z biura lubelskiego dewelopera Willowa II.

Ponadto atutem osiedla jest zagospodarowanie terenu wokół budynków. Oprócz miejsc postojowych, powstanie plac zabaw, oświetlone alejki z elementami małej architektury, jak również zielone skwery z efektownymi nasadzeniami.