Digitalizacja przenosi deweloperów na wyższy poziom

Jeśli informacje są dobrze skonsolidowane, to każda transakcja realizowana w systemie oznacza dokładnie to samo dla każdej spółki należącej do naszej firmy. Takie dane można szybko ze sobą porównywać i zestawiać. Ma to konsekwencje biznesowe, bo dzięki konsolidacji zyskujemy zdolność szybkiego reagowania na zmienność rynków i możemy tworzyć lepsze strategie kosztowe. Jeden model danych ma też kolosalny wpływ na efektywność pracowników, zarządzanie ich pracą i komunikację różnych działów firmy - mówi Tomasz Chudzik, dyrektor ds. zarządzania informacją w Dom Development.

CZYTAJ TEŻ: CYFRYZACJA W BUDOWNICTWIE 

Wgląd w globalne rynki

Systemy ERP to nie tylko integracja danych, której potrzebują menedżerowie. To także kolosalna korzyść, jaką jest szybki wgląd w bieżącą sytuację na rynku.

Nie potrzebujemy dwóch tygodni - tyle zajmuje zbieranie wszystkich informacji z arkuszy excela - by dowiedzieć się, co oznacza dla kosztów inwestycji i marży kilkusetzłotowy wzrost cen materiałów budowlanych. Wiemy to od razu, bo system zbiera te informacje na podstawie naszych zamówień, na bieżąco je przetwarzając. Ma to zasadniczy wpływ na komfort w trakcie rozmów z dostawcami, a w efekcie na rentowność naszych działań. Kontraktując materiały, mamy bieżący dostęp do danych o zmieniających się cenach i do prognoz na ten temat. Znając ustalone wcześniej parametry naszego biznesu, zyskujemy więc bezcenną wiedzę o tym, kiedy podjąć decyzję o zakupie. Generuje to duże oszczędności wydatków związanych z materiałami, których potrzebujemy na budowach - mówi Leszek Stankiewicz.

Lepsze zarządzanie ludźmi

W przypadku Dom Development, Grupy Kapitałowej złożonej z kilku, pracujących lokalnie podmiotów, wdrożony system chmurowy przyniósł korzyść dodatkową w postaci lepszego zarządzania pracą rozproszonych pracowników. Jego wprowadzenie pozwoliło na klarowny podział zadań i bieżącą obsługę procesów przy zaangażowaniu jednego zespołu, który jest w stanie realizować projekty w wielu lokalizacjach jednocześnie. Praca stała się nie tylko tańsza, ale bardziej efektywna, a projekty realizowane w dowolnej lokalizacji, nie mają barier w postaci niedostatecznego zorganizowania pracy specjalistów.

Od zarządzania informacją do pieniędzy

Wdrażamy systemy, które są idealnym rozwiązaniem dla dużych spółek związanych z rynkiem budowlanym i deweloperskim. Przystępując do wdrożenia systemu ERP w Dom Development, znaliśmy specyfikę branży - mamy na koncie kilka poważnych wdrożeń o podobnej specyfice. Najważniejszym zadaniem związanym z implementacją nowej technologii było przekonanie klienta, że nasze rozwiązania stworzą dla niego nowe perspektywy biznesowe. Nie doszłoby do współpracy, gdybyśmy kładli akcent jedynie na kwestie związane z zarządzaniem informacjami. Firma o takiej skali, jak Dom Development musi wiedzieć, że korzyści z nowej technologii nie kończą się na poprawianiu jakości pracy. Mówimy de facto o awansie biznesowym organizacji - mówi prezes zarządu XPLUS SA Karol Sudnik.

Cyfrowa transformacja pozwala więc spojrzeć na biznes z innej perspektywy. Deweloper, który chce osiągnąć sukces na współczesnym rynku, powinien optymalizować swoje inwestycje i korzystać z narzędzi technologicznych, które pomagają podejmować szybkie decyzje i dostrzegać nowe możliwości biznesowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych