Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o dodatkach przy zakupie opału

Do Sejmu w czwartek wpłynął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, która wprowadza dodatki przy zakupie opału innego niż węgiel – wynika z informacji na stronach sejmowych.

Autor: PAP 25 sierpnia 2022 10:46

  • Do sejmu wpłynął projekt ustawy o rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła.
  • Gospodarstwa domowe wykorzystujące do ogrzewania inne paliwa niż węgiel mogą liczyć na dodatki w kwocie od 500 do 3 tys. zł.
  • Wartość pomocy rządowej, wynikająca z projektowanych przepisów, może sięgnąć 10 mld zł. 

W czwartek do izby niższej wpłynął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Projekt zawiera rozwiązania, na mocy której osoby wykorzystujące do ogrzewania domu inne paliwa niż węgiel mogą liczyć na dodatki w kwocie od 500 do 3 tys. zł w zależności od rodzaju paliwa.

 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt zawiera także zapisy, ograniczające wzrost cen ciepła w sytuacji, kiedy jest ono dostarczane przez ciepłownie i elektrociepłownie. Tacy przedsiębiorcy uzyskają rekompensatę w zakresie, w jakim sprzedają ciepło dla gospodarstw domowych i instytucji użyteczności publicznej.

Wartość pomocy rządowej, wynikająca z projektowanych przepisów, może sięgnąć 10 mld zł - wynika z uzasadnienia do projektu ustawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych