Dobre półrocze w J.W. Construction Holding

Pierwsze półrocze 2021 roku firma J.W. Construction Holding zamknęła z lepszym wynikiem niż rok temu. Utrzymujący się wysoki popyt na mieszkania sprawia, że deweloper sukcesywnie wprowadza nowe projekty.

Autor: housemarket.pl 13 września 2021 09:18

Pierwsze półrocze tego roku J.W Construction Holding zamyka z lepszym wynikiem niż analogiczny okres w 2020 roku, który był osłabiony pandemią i podwójnym lockdownem.

- Niskie stopy procentowe i wysoka inflacja napędzają popyt na mieszkania, który jest nie mniejszy niż notowany w tym samym okresie 2019 roku. Szybko znikają z oferty mieszkania mniejsze, kupowane w celach inwestycyjnych, ale rośnie również zainteresowanie dużymi mieszkaniami, kupowanymi na własne potrzeby. Klienci decydują się na większe metraże, by zapewnić sobie dodatkową powierzchnię do pracy lub nauki - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sprzedaż kredytów mieszkaniowych, jak wynika z danych NBP, wzrosła rok do roku o 42 proc. i o 50 proc. wobec pierwszego półrocza 2019 roku. A to oznacza, że deweloperzy mają szansę pobić kolejny roczny rekord sprzedaży.

- Przewidujemy, że dzięki inwestycjom w Gdańsku (Osiedle Horizon) i Chorzowie (Osiedle Kościuszki), które wprowadziliśmy na rynek w tym roku, a także nowym projektom, m. in. w Szczecinie (osiedle Nad Odrą) i Pruszkowie, będziemy mogli z powodzeniem odpowiedzieć na wysokie zapotrzebowanie rynku - mówi Małgorzata Ostrowska. 

Źródło: dompress.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych