Dodatkowe 300 mld zł na mieszkania do 2030 r.

Przez najbliższe 13 lat trzeba włożyć w inwestycje mieszkaniowe dodatkowe 300 mld złotych – powiedział prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Dodał, że część z tych pieniędzy może pochodzić ze spółek rynku wynajmu nieruchomości, czyli REIT-ów.

Autor: PAP 25 maja 2017 09:47

Barszcz powiedział, że niezwykle istotny w kontekście dodatkowych 300 mld zł na inwestycje mieszkaniowe jest przygotowywany przez Ministerstwo Finansów projekt REIT-ów, czyli ustawa o spółkach rynku wynajmu.

Projekt REIT-ów zostanie wprowadzony po to, aby część z 800 mld złotych, które dziś leżą uśpione na depozytach bankowych osób fizycznych, przekierować na inwestycje mieszkaniowe – tłumaczył prezes BGKN. Powiedział, że dzięki REIT-om będzie można zaoferować wyższą stopę zwrotu niż obecnie w bankach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pieniądze m.in. z REIT-ów są potrzebne, aby rynek mieszkaniowy mógł dogonić średni poziom europejski. W tym celu, jak powiedział Barszcz, należy zwiększyć roczną produkcję mieszkań o 50 proc. To oznacza w liczbach bezwzględnych włożenie w inwestycje mieszkaniowe dodatkowych ok. 300 mld złotych w ciągu 13 lat – podliczył Mirosław Barszcz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych